Ρίο 2016: Η ώρα του Αλέξανδρου Παπαμιχαήλ έφθασε Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Στο βασιλιά των Ολυμπιακών Αγώνων, το στίβο, στρέφουν από την Παρασκευή (12/8) την προσοχή τους οι φίλοι του αθλητισμού.
Ο Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ ένας από τους τρεις εκπροσώπους του νομού μας στο αγώνισμα του βάδην, θα πάρει μέρος στον τελικό των 20χλμ (θα συμμετέχει και στα 50 χλμ) στις 20:30 με στόχο μια θέση καλύτερη από την 15η του 2012.
Ο έμπειρος βαδιστής έχει διανύσει φέτος την απόσταση σε 1 ώρα 21.33 και έχει δείξει πως είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Παρόλα αυτά το επίπεδο του αγώνα, στον οποίο μετέχουν 74 βαδιστές, είναι πολύ υψηλό και ο αθλητής μας απαιτείται να βρεθεί σε καλή μέρα, ώστε να μπορέσει να πετύχει το στόχο του. Ο καιρός και η διαδρομή αναμένεται να παίξουν ρόλο στη διαμόρφωση του αποτελέσματος.
Τελευταία τροποποίηση στις11 Αυγούστου 2016, 23:46