Στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας για ευχές Ντρισμπιώτη και Τσινοπούλου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Άλλα Αθλήματα
- Εκτύπωση
Στον πρόεδρο της Δημοκρατίας πήγαν σήμερα οι αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν και κάποιοι εξ αυτών κατέκτησαν μετάλλια στους 31ους Ολυμπιακούς Αγώνες.
Ανάμεσα στους αθλητές η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη που ήταν 15η στα 20χλμ βάδην και η Παναγιώτα Τσινοπούλου που ολοκλήρωσε στο ίδιο αγώνισμα με την κατάκτηση της 47ης θέσης.
Ο Προκόπης Παυλόπουλος, αφού πρώτα συνεχάρη προσωπικά τους αθλητές μίλησε για την προσπάθεια τους, αλλά και την προσπάθεια που θα κάνει ο ίδιος ώστε ο μελλοντικός τους δρόμος να είναι ευκολότερος."Σας ευχαριστούμε γιατί μας κάνατε όλους υπερήφανους. Είμαστε περήφανοι για σάς γιατί η γαλανόλευκη έχει φτάσει στα πέρατα του κόσμου. Θα ξεκινήσει άμεσα η αποκατάσταση των σταδίων. Θα προσπαθήσουμε να κάνουμε τη ζωή τη δική σας και άλλων παιδιών ευκολότερη. Να μην ξεχνάτε ότι η ζωή για έναν αθλητή δεν είναι αγώνας δρόμου αλλά αγώνας αντοχής", τόνισε ο κ. Παυλόπουλος.
Ο Ισίδωρος Κούβελος παρέδωσε στον στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας την ελληνική σημαία με τις υπογραφές των αθλητών, ενώ από την πλευρά του ο πρώτος πολίτης της χώρας παρέδωσε στους αθλητές αναμνηστικά δώρα. Τους αθλητές συνόδευσε ο Υφυπουργός Αθλητισμού Σταύρος Κοντονής.
φώτο: protothema.gr