Πρεμιέρα με νίκη στο κύπελλο ΕΣΚΑΘ για το Γ.Σ. Σοφάδες (2η αγων. αποτελέσματα)
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Μπάσκετ
- Εκτύπωση
Πρεμιέρα με το δεξί για το Γ.Σ. Σοφάδες στο κύπελλο της ΕΣΚΑΘ με νίκη στα Τρίκαλα επί του Άρη με 43-63.
Η ομάδα των Σοφάδων που στην πρώτη αγωνιστική είχε ρεπό, κατάφερε και κέρδισε το απόγευμα της Πέμπτης χωρίς να δυσκολευτεί, φθάνοντας ετσι στην κατάκτηση του πρώτου ροζ φύλλου αγώνα για την χρονιά που ξεκίνησε.
Δεκάλεπτα: 9-19, 13-15, 11-18, 10-11
Α.Ε.Τ (Χ. Γκότας) Τζιάνης Γ., Συριόπουλος Π. 1π., Τσάμης Στ. 9π., Λίπας Κ. 2π., Παινέσης Α. 5π., Μπαλωμενος Α. 2π., Μπέμρπι 9π., Χατζής Κ. 2π., Οικονόμου Ν. 9π., Μασούρας Γ. 4π.
Γ.Σ. Σοφάδες (Δ. Αρχοντούλης): Καλλιάρας 6, Γκαντιάς 17 (1), Τσιάπουλας 10 (1), Ντούρβας 7, Παπαδημητρίου 4, Ψυχογιός 5, Παπαλόπουλος 2, Μπιζιώτης 5 (1), Κόγιας 3, Τ. Παπαευαγγέλου 2, Θ. Παπαευαγέλλου 2.
Αξίζει να σημειωθεί ότι από την ΑΕΤ δεν αγωνίστηκαν οι Ράμμος Α., Μπαλωμένος Χ, Διβάνης Σ., Θανασάρας Α., Νίτσιος Κ. ενώ για τον Γ.Σ. Σοφάδων δεν αγωνίστηκαν ο τιμωρημένος Γ. Κοβάτσεφ, ο στρατευμένος Θ. Δίκαρος.
Χθες, Τετάρτη είχε γίνει το άλλο παιχνίδι της αγωνιστική με τον Κρόνο να επικρατεί των Πελασγών, ζευγαρώνοντας τις νίκες του. Η ομάδα του παρότι είχε μια καλή διαφορά στο πρώτο ημίχρονο, χαλάρωσε επικίνδυνα στην επανάληψη με τους γηπεδούχους να μπαίνουν στην διεκδίκηση του αγώνα.
Το προγραμματισμένο ρεπό της είχε η ομαδα του Ηφαίστου, που αποτελεί την έτερη εκπρόσωπο του νομού μας στον 6ο όμιλο.
Τα αποτελέσματα της 2η αγωνιστικής για τον 6ο όμιλο:
Πελασγοί Καλυβίων - Κρόνος Τρικάλων 49-60 (Τετάρτη 23/9)
Άρης Τρικάλων - Γ.Σ. Σοφάδες 43-63
Ρεπό: Ήφαιστος Καρδίτσας
Βαθμολογία (σε δύο αγώνες):
Κρόνος Τρικάλων 4
Ήφαιστος Καρδίτσας 2 (1 αγ.)
Άρης Τρικάλων 2
Πελασγοί Καλυβίων 1
Γ.Σ Σοφάδες 2 (1 αγ.)
Το πρόγραμμα του 6ου ομίλου συνεχίζεται το προσεχές Σάββατο με την 3η αγωνιστική. Η ομάδα των Σοφάδων αγωνίζεται εντός με τους Πελασγούς και φυσιολογικά δεν θα συναντήσει κάποιο πρόβλημα ενώ ο Ήφαιστος θα έχει δύσκολο έργο απέναντι στον Κρόνο.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Κύπελλο ΕΣΚΑΘ - 6ος όμιλος - 3η αγωνιστική - Σάββατο 26/9
18:00 Γ.Σ. Σοφάδες - Πελασγοί Καλυβίων (Ξέρας - λιλης)
19:30 Κρόνος Τρικάλων - Ήφαιστος Καρδίτσας (Δημουλας -Ράντος)
Ρεπό: Άρης Τρικάλων