Δεν τα πήγαν καλά οι Παίδες και οι Νέοι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Με μια ήττα και μια ισοπαλία εντός έδρας ολοκληρώθηκε η 8η αγωνιστική για τα πρωταθλήματα Παίδων & Νέων των Μικτών ΕΠΣ.
Στο παιχνίδι των Παίδων έγινε ένα πολυ όμορφο παιχνίδι με πέντε γκολ, πολλές φάσεις αλλά και διακύμανση στο σκορ. Η ομάδα της Ημαθίας προηγήθηκε στο 12' με γκολ του Θεοδωρόπουλου αλλά η ομάδα των Παίδων της Καρδίτσας είχε άμεσα την απάντησή της με τον Χαρκοπλιά που ισοφάρισε στο 14'. Σαν να μην έφθανε αυτό η ομάδα μας πήρε και το προβάδισμα στο σκορ με τον Καραχάλιο να σκοράρει στο 17'.
Ωστόσο, η ομάδα Παίδων της Ημαθίας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να επιτύχει νέα ανατροπή στο σκορ με τους Παπαδόπουλο και Βύζα στο 62' και 77' αντίστοιχα. Να αναφέρουμε επίσης ότι η φιλοξενούμενη ομάδα είχε και δύο δοκάρια στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.
Συνθέσεις:
ΕΠΣ Καρδίτσας: (Λεωνίδας Τασιούλης) Χατζηαδαμίδης, Παπουτσής, Κοκώνης, Λιανάς, Ζ. Καραχάλιος, Τριανταφύλλου, Νασιάκος (70΄ Κοτρώνης), Καλλιώρας (41΄ Χρηστάκης), Κανιούρας, Μαυρέας, Χαρκοπλιάς (52΄ Β. Παράσχης).
ΕΠΣ Ημαθίας: (Αντώνης Λυμούσης) Καρυπίδης, Στριμπίνος, Νικολόπουλος, Ζούρκος, Τούφας, Θ. Παπαδόπουλος, Φασίδης (75΄ Βύζας), Θεοδωρόπουλος, Πέτκος, Ντούφας (54΄ Χατζηγεωργίου), Βούλγαρης (65΄ Δημητρίου).
Τα αποτελέσματα για τους Παίδες:
ΕΠΣ Καρδίτσας (Παίδες) - ΕΠΣ Ημαθίας (Παίδες) 2-3
ΕΠΣ Πιερίας (Παίδες) - ΕΠΣ Λάρισας (Παίδες) 1-1
Στο παιχνίδι των Νέων όλα κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά του αγώνα αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 89' με τον Μαραγκό ενώ η ομάδα της Καρδίτσας ισοφάρισε στο 93' με τον Καραγιώτα.
ΕΠΣ Καρδίτσας: (Λεωνίδας Τασιούλης) Θ. Κοντός, Φακίτσας, Τασιόπουλος (46΄Ιακωβάκης), Τσικρίκης, Κλαπανάρας, Καλογρίτσας, Καραγιώτας, Κοκώνης (70΄ Μορέλλας), Απάλλας (65΄ Τσιαμούρας), Γ. Κοντός Γ, Αδάμος.
ΕΠΣ Ημαθίας: (Αντώνης Λυμούσης) Χουσείνογλου, Ψαράς, Δημητρίου, Νουσιόπουλος, Μουρατίδης, Ντόγος (64΄ Ρογκότης), Πουλασιχίδης, Χουριέτ, Τερζόπουλος (57΄ Φιλιππίδης), Σγουρός, Μαραγκός.
Τα αποτελέσματα για τους Νέους:
ΕΠΣ Καρδίτσας (Νέοι) - ΕΠΣ Ημαθίας (Νέοι) 1-1
ΕΠΣ Πιερίας (Νέοι) - ΕΠΣ Λάρισας (Νέοι) 0-2
Την επόμενη αγωνιστική που θα διεξαχθεί στις 22 Δεκεμβρίου 2010 θα γίνουν τα ακόλουθα παιχνίδια για τους Νέους και τους Παίδες:
ΕΠΣ Τρικάλων - ΕΠΣ Πιερίας
ΕΠΣ Λάρισας - ΕΠΣ Καρδίτσας