Ισοπαλία 2-2 για τον Α.Σ. Άρη Καρδίτσας εκτός έδρας με τον Κένταυρο. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Με σκορ 2-2 έληξε το παιχνίδι με τον Κένταυρο σε ένα ανοιχτό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε σε ένα εξαιρετικό! γήπεδο της Ανάβρας.
Για ακόμα μια φορά η ομάδα του Άρη Καρδίτσας άφησε καλές εντυπώσεις και δημιούργησε πολλές φάσεις. Ο Άρης ευτύχησε να προηγηθεί με γυριστώ σουτ από πλάγια με τον Γιουβρή Χρήστο στο 15' κάνοντας το 0 -1.
Στη συνέχεια ο Άρης είχε τις ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ άλλα ο Κένταυρος αξιοποιώντας τις αντεπιθέσεις και μετά από ένα καλό συνδυασμό ισοφάρισε το σκορ στο 55΄ 1-1.
Στο 80' μετά από στημένο φάουλ και καρφωτή κεφαλιά του Σπύρου Αργύρη έκανε το 1-2. Το τελικό σκορ 2-2 διαμορφώθηκε στο 94' μετά από σύγχυση στη μικρή περιοχή του και εν μέσω διαμαρτυριών παραγόντων του Άρη για τα λεπτά των καθυστερήσεων που κράτησε ο κ. Π. Κοντονίκας.
Ο Α.Σ. Άρη Καρδίτσας ευχαριστεί τον Α.Σ. Κένταυρος Ανάβρας για τις άριστες συνθήκες φιλοξενίας δίνοντας επίσης συγχαρητήρια για το καταπληκτικό γήπεδο με αγωνιστικό χώρο που θα ζήλευαν ακόμα και ομάδες της Σούπερ Λιγκ!