Με Παρνασσό κληρώθηκαν τα Σέλλανα για το κύπελλο ερασιτεχνών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Την αντίπαλό της για το κύπελλο των Ερασιτεχνών έμαθε σήμερα η κυπελούχος ΕΠΣ Καρδίτσας ομάδα των Σελλάνων στην κλήρωση που έγινε στα γραφεία της ΕΠΟ στο Γουδί.
Η κυπελλούχος ΕΠΣ Καρδίτσας θα αγωνιστεί στις 19 Μαρτίου και ώρα 15:30 με την ομάδα του Παρνασσού (κυπελλούχος Βοιωτίας) εκτός έδρας και σε περίπτωση πρόκρισης θα αναμετρηθεί στις 26 Μαρτίου και ώρα 15:30 με τον νικητή του ζευγαριού Μακρακώμη Σπερχειάδα - Μετέωρα.
Συμμετοχή στην κλήρωση δεν δήλωσαν καθόλου οι Κυπελλούχοι Εβρου, Θράκης, Ξάνθης, Σερρών, Μακεδονίας, Κοζάνης, Καστοριάς, Θεσπρωτίας, Πιερίας, Λάρισας, Θεσσαλίας, Φωκίδας, Λακωνίας, Δυτικής Αττικής, Αχαΐας, Κορινθίας, Σάμου, Δωδεκανήσου και Κυκλάδων. Η ΕΠΟ θα περιμένει τη διεξαγωγή των τελικών σε Ηπειρο και Ρέθυμνο, καθώς οι Κυπελλούχοι τους θα μπουν στη δεύτερη αγωνιστική της διοργάνωσης.
Αναλυτικά οι όμιλοι και το πρόγραμμα:
1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ∆ΡΑΜΑΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙ∆ΙΚΗΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ
2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Μ. ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ
2. ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - Μ. ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ
2η
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2
3ος ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: AO ΑΝΑΤΟΛΗΣ ή ΑΜΣ ΠΙΝ∆ΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΑΟ ΣΥΝΑΡΑ∆ΩΝ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ - ΑΟ ΣΥΝΑΡΑ∆ΩΝ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - AO ΑΝΑΤΟΛΗΣ ή ΑΜΣ ΠΙΝ∆ΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ
4ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ
ΕΠΣ ΚΑΡ∆ΙΤΣΑΣ: ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: ΜΕΤΕΩΡΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙ∆ΑΣ: ΑΕ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑ∆ΑΣ 2010
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ - ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ
2. ΑΕ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑ∆ΑΣ 2010 - ΜΕΤΕΩΡΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2
5ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: ∆ΟΞΑ ΑΡΤΑΣ
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΙΟΛΟΣ
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑ∆ΑΣ: ΕΛΠΙ∆ΕΣ Ο∆ΥΣΣΕΑΣ 2008
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΕΛΠΙ∆ΕΣ Ο∆ΥΣΣΕΑΣ 2008
2. ∆ΟΞΑ ΑΡΤΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2
6ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ANAΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙ∆ΑΣ: ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ
ΕΠΣ ΑΡΚΑ∆ΙΑΣ : AEK ΤΡΙΠΟΛΗΣ
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. AEK ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ
2. ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1
7ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: ΑΟ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΙΘΑΚΗΣ
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΑΟ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΙΘΑΚΗΣ - ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ
2. ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2
8ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΠΣ
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: ΑΙΟΛΙΚΟΣ
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1923
ΕΠΣ ΧΙΟΥ: ΠΟ ∆ΑΦΝΩΝΑ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30)
1. ΠΟ ∆ΑΦΝΩΝΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΠΣ
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1923 - ΑΙΟΛΙΚΟΣ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2
9ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΓΠΣ ΑΛΜΥΡΟΣ
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ή ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ή ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΣΠΑΘΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30)
1. ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ή ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ή ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ
2. ΣΠΑΘΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ - ΓΠΣ ΑΛΜΥΡΟΣ
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (02-04-2014, 16:30)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2
4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09-04-2014, 16:30)
1. ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-04-2014, 16:30)
2. ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ
3. ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ
4. ΝΙΚΗΤΗΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 9ου ΟΜΙΛΟΥ
5. ΝΙΚΗΤΗΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-04-2014, 16:30)
6. ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 5 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΓΝΑ 3
7. ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4
ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ (03-05-2014)
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 6 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 7