Νίκες για Άγιο Θεόδωρο και Κυψέλη στα εξ' αναβολής της Α1 Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Δύο εξ αναβολής αναμετρήσεις για την Α1 κατηγορία του ερασιτεχνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου στο νομό μας είχαμε το απόγευμα της Τρίτης.
Στην πρώτη ο Αετός Αγ. Θεοδώρου επικράτησε με 4-1 του Προδρομιακού και ανέβηκε εκ νέου στη 2η θέση της βαθμολογίας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν από το α' ημίχρονο με 2-0 με τέρματα που πέτυχαν Δέτσαρης και Νταρακλίτσας Θ. Στο β' ημίχρονο έφθασαν στην επίτευξη άλλων δύο τερμάτων με Νταρακλίτσα Α. και Κόκκινο Β. ενώ ο Προδρομιακός μείωσε στο τελικό 4-1 με τον Κωστόπουλο.
Στη δεύτερη αναμέτρηση η Κυψέλη με ένα γκολ του Κατσέλου στο 86' κατάφερε να περάσει από την Φίλια με 0-1 ανεβάζοντας το "μαξιλαράκι" ασφαλείας για συμμετοχή στα play off στο +6. Αντίθετα ο Άρης Φίλιας παρέμεινε προτελευταίος στην βαθμολογία, ένα βαθμό πάνω από την τελευταία Κρανιά. Αρκετά τα νεύρα μετά την λήξη του αγώνα όπου και υπήρξαν μικροαψιμαχίες...