Νίκες για ΠΑΣ και Μαραθέα στην Β ΕΠΣΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Δύο αγώνες για την Β' ΕΠΣ Καρδίτσας (ένας για κάθε όμιλο) πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα του Σαββάτου.
Για τον 1ο όμιλο είχαμε την αναμέτρηση του Ενιππέα με τον ΠΑΣ που ολοκληρώθηκε με νίκη της φιλοξενούμενης με 0-2. Το 0-1 έκανε ο Μπαντής Β. στο 27' με κεφαλιά και το τελικό 0-2 έγραψε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Καλλιώρας Β. με μακρινό σουτ. Παράπονα για την διαιτησία εξέφρασε στο KarditsaLive.Net η γηπεδούχος ομάδα για φάση πέναλτι στο πρώτο μέρος που δεν δόθηκε.
Για τον 2ο όμιλο πραγματοποιήθηκε η αναμέτρηση της Μαραθέας με τον Ολυμπιακό Παλ/σιου που έληξε με 3-0 υπέρ της γηπεδούχου. Μόλις στο 6' ο Βάσκος άνοιξε το "λογαριασμό" και στο 44' με πέναλτι ο Παππάς έγραψε το 2-0 φάση που απέφερε και την κόκκινη για τον Ολυμπιακό. Το τελικό 3-0 ήρθε από τον Κωκώτη στο 68'.
Την Κυριακή θα πραγματοποιηθούν όλες οι υπόλοιπες αναμετρήσεις της Β' ΕΠΣ Καρδίτσας με εξαίρεση την αναμέτρηση του Μελισσοχωρίου με το Φύλλο που θα οριστεί νέα ημερομηνία από την διοργανώτρια.