Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων των Τρικάλων στο ντέρμπι με την Αναγέννηση στο Δ.Α.Κ.
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Το ντέρμπι της Δυτ. Θεσσαλίας περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής της Football League την Μεγάλη Τετάρτη ανάμεσα σε Αναγέννηση και Τρίκαλα με την αστυνομία να γνωστοποιεί όπως συνήθως τα τελευταία χρόνια την απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων για τους φιλοξενούμενους.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Καρδίτσας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, προχθές Πέμπτη (06-04-2017) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γεώργιο Βασιλειάδη, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας «Π.Α.Ε. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ», καθώς και η διάθεση εισιτηρίων σε αυτούς, κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα της 26ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της FOOTBALL LEAGUE, περιόδου 2016-2017, μεταξύ των ομάδων «Π.Α.Ε. Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 1904 – Π.Α.Ε. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ», ο οποίος θα διεξαχθεί την Μ.Τετάρτη (12-04-2017) και ώρα 16.00, στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, , για εξαιρετικούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.