Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Παρασκευή (26/7) σε τμήματα της Κουμουνδούρου (Καρδίτσα), Αγ. Δημητρίου (Καρδ/λα) και στην ευρύτερη περιοχή του Καππαδοκικού
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
![Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης την Παρασκευή (26/7) σε τμήματα της Κουμουνδούρου (Καρδίτσα), Αγ. Δημητρίου (Καρδ/λα) και στην ευρύτερη περιοχή του Καππαδοκικού](/media/k2/items/cache/099d940f7e5b6cfa662122b468461f20_L.jpg?t=20240725_100958)
Προγραμματισμένες διακοπές ηλεκτροδότησης θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 26 Ιουλίου 2024 σε τμήμα της οδού Κουμουνδούρου (Καρδίτσα), Αγ. Δημητρίου (Καρδιτσομαγούλα) και στην ευρύτερη περιοχή του Καππαδοκικού από το ΔΕΔΔΗΕ.
Συγκεκριμένα:
Από ώρα 07.00 έως 11.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην τοπική κοινότητα Καππαδοκικού και στην περιοχή μετά το εργοστάσιο ντομάτας ΝΤΑΒΑΜΑΝΤ Α.Ε. και Φίλια μέχρι πριν τον Άγιο Βησσάριο, καθώς και σε αρδευτικά, επιχειρήσεις, κτηνοτροφικές μονάδες, φ/β κ.τ.λ..
Από ώρα 08.00 έως 09.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην πόλη της Καρδίτσας επί της Κουμουνδούρου, από το ύψος της οδού Θεσσαλιώτιδος μέχρι την οδό Μακεδονίας.
Από ώρα 09.00 έως 10.00 θα σημειωθεί διακοπή της ηλεκτροδότησης στην Καρδιτσομαγούλα επί της οδού Αγ. Δημητρίου.
Σημείωση από το ΔΕΔΔΗΕ: Ενώ καταβάλλεται κάθε προσπάθεια για τη συντομότερη επανηλεκτροδότηση, εντούτοις, επιβάλλεται μεγάλη προσοχή, θεωρώντας ότι σε όλη την προγραμματισμένη διάρκεια διακοπής, οι αγωγοί είναι υπό τάση!