Προσλήψεις συμβασιούχων στην Υποδιεύθυνση Κτηνιατρικής Π.Ε. Καρδίτσας φέρνει η πανώλη των μηρυκαστικών Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Εργασία - Καρδίτσα
- Εκτύπωση
![Προσλήψεις συμβασιούχων στην Υποδιεύθυνση Κτηνιατρικής Π.Ε. Καρδίτσας φέρνει η πανώλη των μηρυκαστικών](/media/k2/items/cache/14cda26021db38bbc6aa597874623469_L.jpg)
Προσλήψεις τριών ατόμων, με συμβάσεις ορισμένου χρόνου, ως έκτακτο προσωπικό για την αντιμετώπιση των επειγουσών αναγκών που προέκυψαν από την πανώλη των μικρών μηρυκαστικών στην Θεσσαλία, ενέκρινε η Περιφερειακή Επιτροπή.
Ειδικότερα θα προσληφθούν για διάστημα μέχρι 8 μηνών δύο άτομα με ειδικότητα ΠΕ Γεωτεχνικών-Κτηνιάτρων και ένα άτομο με ειδικότητα ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού.
Οι προσληφθέντες κτηνίατροι θα καλύψουν την αντιμετώπιση των αυξημένων, έκτακτων και επειγουσών αναγκών καθώς και τη διαχείριση των συνεπειών που προέκυψαν από την επιζωοτία της Πανώλους Μικρών Μηρυκαστικών στη Θεσσαλία, με τη διενέργεια κλινικής επιτήρησης και δειγματοληψιών στις κτηνοτροφικές εκμεταλλεύσεις.
Ο προσληφθείς υπάλληλος ΠΕ Διοικητικού – Οικονομικού θα καλύψει την αντιμετώπιση των αυξημένων, έκτακτων και επειγουσών αναγκών, παρέχοντας διοικητική υποστήριξη για την έκδοση αποφάσεων λήψης μέτρων και τη σύνταξη και αποστολή αιτημάτων αποζημιώσεων των πληγέντων κτηνοτρόφων.
Π.Κ.