Με Βοσνιάδη συνεχίζει η Νίκη Βόλου - Απέκτησε Μπουντίνοφ ο Εθνικός Γαζώρου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Ούτε 24 ώρες δεν απαιτήθηκαν στην διοίκηση της Νίκης Βόλου για την ανεύρεση του νέο προπονητή της ομάδας.
Η ομάδα του Βόλου ανακοίνωσε τον αντικαταστάτη του Λουτσιάνο που θα είναι ο Αλέκος Βοσνιάδης. Ο νέος προπονητής ξεκίνησε την καριέρα του προπονητικά από τον Αχιλλέας Τριανδίας και συνέχισε στον Ορφέας Σουρωτής, Πολύκαστρο, Θερμαϊκό, Αναγέννηση Επανομής και Απόλλων Σμύρνης με σημαντικές επιτυχίες στις ομάδες που ανέλαβε.
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Νίκη Βόλου:
"Η ΠΑΕ Νίκη Βόλου ανακοινώνει πως ήρθε σε συμφωνία με τον κ. Αλέκο Βοσνιάδη ο οποίος αναλαμβάνει από αύριο (18/1) καθήκοντα προπονητή στην ομάδα".
Σε λύση εκ Βουλγαρίας οδηγήθηκε ο Εθνικός Γαζώρου για να καλύψει τη θέση του επιθετικού.
Η σχετική ανακοίνωση:
"Η Π.Α.Ε. ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΑΖΩΡΟΥ ανακοινώνει την απόκτηση του επιθετικού, Miroslav Budinov. Ο 28χρονος (23/1/1986), βουλγαρικής καταγωγής, αφού συμφώνησε με την διοίκηση, υπέγραψε σήμερα συμβόλαιο στα γραφεία της Π.Α.Ε. Ο Budinovαγωνιζότανε στην Lyubimets2007, ομάδας Α΄ Εθνικής κατηγορίας της Βουλγαρίας".