Αναίτιο χτύπημα από τα ΜΑΤ στο Δημοτικό Στάδιο καταγγέλει πως δέχθηκε ο Ανδρέας Πάτσης Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Αναίτιο χτύπημα από τα ΜΑΤ εντός του αγωνιστικού χώρου του Δημοτικού Σταδίου Καρδίτσας κατήγγελε με δηλώσεις του στο goalpost.gr μετά τον αγώνα της Κυριακής ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ Νίκη Βόλου Ανδρέας Πάτσης.
Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Ανδρέας Πάτσης:
"Τον αγώνα τον παρακολούθησα με τους φιλάθλους της Νίκης, από το πέταλο του γηπέδου. Μετά το τέλος του αγώνα υπήρξε ρίψη αντικειμένων προς τους παίκτες της ομάδας μας από την πλευρά των φιλάθλων της Αναγέννησης και θέλησα να πάω κοντά τους ώστε όσο μπορούσα να τους προστατέψω. Δηλώνοντας την ιδιότητά μου, εισήλθα στον αγωνιστικό χώρο και κατευθύνθηκα προς την ομάδα μου. Τότε αναίτια ένας άνδρας των ΜΑΤ με χτύπησε στο πρόσωπο με το γκλοπ του. Να σημειώσω πως ακόμα κι αν δεν κατάλαβε ποιος ήμουν, δεν έκανε καμία προσπάθεια να με απωθήσει με την ασπίδα του, παρά ήρθε με σκοπό να με χτυπήσει.
Το περιστατικό επιβεβαιώνει και ο γιατρός της ομάδας κ. Νοταράς, που ήταν από πίσω μου. Μάλιστα, αναζητήσαμε τον Αστυνομικό Διευθυντή για να υποβάλλω μήνυση όμως δεν κατέστη δυνατό να τον βρούμε".
Για τον αγώνα και το κλίμα που επικράτησε:
"Γενικά το κλίμα ήταν πολεμικό. Εμείς σαν ομάδα δεν έχουμε πρόβλημα με το σκληρό παιχνίδι, αλλά άλλο σκληρό παιχνίδι και άλλο πόλεμος. Πλέον, βρισκόμαστε σε πόλεμο. Όλα τα παιχνίδια από 'δω και πέρα θα είναι πόλεμος. Να είναι βέβαιοι πως τον πόλεμο στο τέλος θα τον κερδίσουμε".