Με Νίκη Βόλου κλείνει τον πρώτο γύρο την Κυριακή η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Θεσσαλικό ντέρμπι φιλοξενεί το απόγευμα της Κυριακής η Καρδίτσα με την Αναγέννηση του Σ. Θεοδοσιάδη να υποδέχεται στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης στις 18:00 τη Νίκη Βόλου του Λουτσιάνο Ντε Σόουζα.
Οι κιτρινόμαυροι βρίσκονται μαζί με τον Ηρακλή στην 4η θέση της βαθμολογίας, ενώ η ομάδα της Νίκης καταλαμβάνει τη 2η θέση στο βαθμολογικό πίνακα, πίσω από την πρωτοπόρο Κέρκυρα.
Ο προπονητής της Αναγέννησης δεν θα έχει στην διάθεσή του τον Κουκούλη που είναι τιμωρημένος από την αναμέτρηση στο Καυταντζόγλειο, ενώ ο Λουτσιάνο που κάνει την τρίτη πρεμιέρα στο πάγκο ομάδας τη φετινή σεζόν, δεν μπορεί να υπολογίζει στη βοήθεια του Σοϊλέδη, Γιώτα και Τζιώρα.
Για την συγκεκριμένη αναμέτρηση, που θα μεταδοθεί και τηλεοπτικά από την συνδρομητική τηλεόραση του OTE TV, έχει απαγορευθεί η οργανωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης που ωστόσο αναμένεται να βρεθούν στο πέταλο του Δ.Α.Κ. κινούμενοι με ιδία μέσα.
* Οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στα τέλη Αυγούστου στο ίδιο γήπεδο σε φιλική αναμέτρηση που δεν ανέδειξε νικητή (2-2).
Από το υπόλοιπο πρόγραμμα της ημέρας ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις του Πιερικού με την Κέρκυρα και της Ζακύνθου με τον Ηρακλή ενώ την Δευτέρα θα γίνει η επίσης σημαντική αναμέτρηση του Εθνικού Γαζώρου με την Καλαμαριά.
Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Ζάκυνθος - Ηρακλής (Διαμαντόπουλος - Βεργέτης από Σ.Δ. Αρκαδίας - Πήττας από Σ.Δ. Ηλείας)
Δόξα Δράμας - Βατανιακός (Σημαιάκης - Διαμαντής από Σ.Δ. Χαλκιδικής - Βασιλόπουλος από Σ.Δ. Έβρου)
Καβάλα - Αιγινιακός (Μπουμαρσόπουλος από Σ.Δ. Λάρισας - Νταλούκας - Νιώτη από Σ.Δ. Τρικάλων)
Τύρναβος - Αναγέννηση Γιαννιτσών (Βρακάς - Πασχαλίδης - Ρουμπής από Σ.Δ. Εύβοιας)
Πιερικός - Κέρκυρα (Κατσικογιάννης - Καραλής - Σιαμέτης από Σ.Δ. Ηπείρου)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Νίκη Βόλου 18.00 - OTE TV (Βάτσιος - Σαββόγλου - Πρέντζας από Σ.Δ. Δυτικής Αττικής)
Εθνικός Γαζώρου - Απόλλων 1926 Δευτέρα 23/12 στις 18.00 OTE TV (Ζούγρας από Σ.Δ. Κοζάνης - Ρίγκος από Σ.Δ. Γρεβενών - Νατσιούλας από Σ.Δ. Λάρισας)