Με Τύρναβο το απόγευμα της Παρασκευής η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Θεσσαλικό ντέρμπι φιλοξενεί την Παρασκευή το απόγευμα (18:00) το Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, καθώς η Αναγέννηση θα υποδεχθεί τον Τύρναβο.
Οι κιτρινόμαυροι με ανεβασμένο ηθικό μετά το επιβλητικό πέρασμα από την Καβάλα επιστρέφουν στην έδρα τους και θέλουν να την ξανακάνουν ξανά απόρθητο "κάστρο" όπως στην αρχή του πρωταθλήματος, αφού στα τελευταία δύο εντός παραχώρησαν ισάριθμες ισοπαλίες.
Οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους διανύουν μια περίοδο ανομβρίας, τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά, αφού για τέσσερις συνεχείς αγώνες δεν έχουν δεχθεί γκολ, έχοντας όμως τρεις "λευκές" ισοπαλίες στη σειρά.
Στο αγωνιστικό κομάτι τώρα η Αναγέννηση μετρά και απουσίες αλλά και προσθήκες στην αναμέτρηση της Παρασκευής. Στην αναμέτρηση υπολογίζονται κανονικά από το Σ. Θεοδοσιάδη οι Τιμόνοφ και Αναστασόπουλος που αποκτήθηκαν τον Ιανουάριο, όχι όμως και ο Σάββας που είναι τιμωρημένος. Δεν υπολογίζονται επίσης ο Κρανιώτης και ο Μίχος που είναι τραυματίες αλλά και ο Μπιτέλης που επίσης εκτίει τιμωρία.
Με δύο ελλείψεις θα παρουσιαστεί ο Τύρναβος στην αναμέτρηση, καθώς ο Μπάρος είναι τιμωρημένος και ο Ζυγκερίδης είναι τραυματίας.
Στην αναμέτρηση του α' γύρου η ομάδα του Τυρνάβου επικράτησε με 1-0 στο Στάδιο Αλκαζάρ.
Η αναμέτρηση θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από την συνδρομητική πλατφόρμα του OTE TV.