Μεταγραφή Μπουσινάκη: Η Αναγέννηση του έδωσε την ευχή της... Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Παρελθόν και επίσημα (!) από την Αναγέννηση ο Περικλής Μπουσινάκης καθώς σήμερα Πέμπτη αφέθηκε ελεύθερος να πάει σε ομάδα της αρεσκείας του.
Ωστόσο, όπως είναι ήδη γνωστό ο ποδοσφαιριστής έχει δώσει τα χέρια με την Α.Ε.Λ. από την περασμένη Κυριακή ενώ προπονείται κανονικά όλες αυτές τις ημέρες με το λαρισαϊκό σωματείο.
Οι κιτρινόμαυροι του Σάκη Θεοδοσιάδη προετοιμάζονται κατά τα λοιπά για τον αγώνα της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο με αντίπαλο την Δόξα Δράμας. Ο προπονητής δεν μπορεί να υπολογίζει στην βοήθεια του Κρανιώτη που έχει θέμα με τους κοιλιακούς ενώ όλοι οι υπόλοιποι παίκτες συμμετέχουν κανονικά στις προπονήσεις. Αρκετές οι απώλειες ωστόσο από την αρχή της χρονιάς, καθώς πέραν του Κρανιώτη τρεις παίκτες έχουν ήδη φύγει με μεταγραφή ενώ και ο Κοντός μετά το σοβαρό τραυματισμό του στο πόδι δεν υπολογίζεται για το υπόλοιπο της χρονιάς.
Αρκετές και οι κρούσεις που έχει δεχθεί η διοίκηση (από τρίτους) για την προσθήκη παικτών, ωστόσο ακόμα τηρεί στάση αναμονής. Από τη μια το μπάτζετ στο οποίο δεν θέλει να ξεφύγει οικονομικά και από την άλλη τα περιθώρια αναμονής για αρκετές ημέρες ακόμα ώστε να είναι πιο ξεκάθαροι οι στόχοι της ομάδας για την φετινή σεζόν, οδηγούν τις όποιες πιθανές κινήσεις της διοίκησης προς το τέλος της μεταγραφικής περιόδου.