Νίκες για Πιερικό και Νίκη Βόλου το απόγευμα της Δευτέρας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με νίκη του Πιερικού και της Νίκης Βόλου ολοκληρώθηκαν οι δύο αναμετρήσεις του Βορείου ομίλου της Football League που γινόταν το απόγευμα της Δευτέρας.
Στο πρώτο χρονικά παιχνίδι ο Πιερικός καθάρισε την αναμέτρηση με τη Ζάκυνθο στα πρώτα 15' με τέρματα των Ελευθεριάδη και Μανίκα κερδίζοντας για πρώτη φορά μετά από δύο μήνες (1η Δεκεμβρίου νίκη επί της Νίκης Βόλου με 2-1).
Στη σημαντικότερη αναμέτρηση της αγωνιστικής που ακολούθησε, η Νίκη Βόλου πέρασε από την Καλαμαριά με 1-3 και διατηρήθηκε στην 2η θέση της βαθμολογίας. Αντίθετα η ήττα αυτή άφησε 4 βαθμούς πίσω από την Αναγέννηση και την 4η προνομιούχο θέση την Καλαμαριά που έσπασε έτσι το σερί των τριών συνεχόμενων νικών. Οι γηπεδούχοι είχαν ονειρικό ξεκίνημα μόλις στο 1' με τον Πόποβιτς όμως η Νίκη απάντησε στο 4' με τον Ανιέτε και στο 41' γύρισε τον αγώνα με τον Ακασού. Ο Τζιώρας στο 60 έγραψε το τελικό 1-3.