Στα κιτρινόμαυρα και ο Δημήτρης Αναστασόπουλος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Στην απόκτηση του Δημήτρη Αναστασόπουλου προχώρησε η Αναγέννηση Καρδίτσας, υλοποιώντας έτσι την 4η μεταγραφική ενίσχυση για την περίοδο του Ιανουαρίου.
Ο 24χρονος αμυντικός χαφ αγωνιζόταν στην Ρέγκενσπουργκ της Γερμανίας όπου και μεταγράφηκε την περίοδο του καλοκαιριού από την ΑΕΚ. Νωρίτερα πέρασε για ένα εξάμηνο από την Καβάλα, ενώ είχε τέσσερις χρονιές στον Πανιώνιο αλλά με λίγες σχετικά συμμετοχές κάθε χρονιά.
Η διοίκηση μετά το συμβόλαιο που υπέγραψε ο ποδοσφαιριστής κινείται ώστε να ολοκληρώσει τα διαδικαστικά που απαιτούνται για τη συμμετοχή του στο πρωτάθλημα της Football League.