Ανακοίνωση - Καταγγελία της Αναγέννησης: "Η Καρδίτσα έχει ομάδα και την λένε Αναγέννηση Καρδίτσας" Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Κοινή ανακοίνωση εξέδωσαν ο Α.Σ. Αναγέννηση και η ΠΑΕ Αναγέννηση καρδίτσας με την οποία καταγγέλουν στο φίλαθλο κόσμο του νομού προσπάθεια "απογύμνωσης" των κιτρινόμαυρων σε έμψυχο δυναμικό από "φέρελπιδες νέο-παράγοντες" όπως τους χαρακτηρίζει η σχετική ανακοίνωση.
Αναλυτικά στην ανακοίνωση τονίζονται τα εξής:
«Τα Διοικητικά Συμβούλια της ΠΑΕ και του ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ με λύπη και αγανάκτηση αισθάνονται την ανάγκη να καταγγείλουν στο φίλαθλο κόσμο της ομάδας αλλά και γενικώς σε κάθε φίλο του Αθλητισμού της περιοχής μας τα εξής:
Τις τελευταίες ημέρες υπέπεσαν στην αντίληψή μας, συντονισμένες προσπάθειες, από φέρελπιδες νέο-παράγοντες του αθλητισμού της πόλης μας - οι οποίοι μοιράζουν αφειδώς χρήμα …. – σε μια προσπάθεια να αποσυντονίσουν τον μεγαλύτερο σε αγωνιστικό δυναμικό και πολυπληθέστερο σε φίλους σύλλογο της πόλης που δεν είναι άλλος από τη μεγάλη οικογένεια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ .
Αυτό συμβαίνει σε μια εποχή που ο Σύλλογος μας προσπαθεί με ίδια μέσα – τα οποία είναι γνωστό ότι είναι εθελοντικά και λίγα - να κρατήσει τις απαραίτητες ισορροπίες με προσπάθειες καθημερινής προσφοράς, έτσι ώστε να εκπροσωπήσει την Πόλη μας σε πολλά επίπεδα, πανελληνίως και τοπικά.
Ως εδώ!
Φρένο στην τεράστια προσπάθεια που κάνουμε μπορούμε να βάλουμε ΜΟΝΟΝ ΕΜΕΙΣ …..
Οσοι υπηρετούν τον αθλητισμό με πρώτο μέλημα τους την ΙΔΙΟΤΕΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΗΜΑ θα μας βρίσκουν συνεχώς απέναντι .!
Η Καρδίτσα ΕΧΕΙ ομάδα και τη λένε ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ».
ΠΑΕ & ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ