Απαγόρευση μετακίνησης των φιλάθλων της Λαμίας στην Καρδίτσα Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Χωρίς την παρουσία των φιλάθλων της θα αγωνιστεί στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας την Πέμπτη 23 Φεβρουαρίου η Λαμία και με αντίπαλο την Αναγέννηση Καρδίτσας.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση από τη Γ.Π.Α.Δ. Θεσσαλίας:
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Καρδίτσας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, την Παρασκευή (17-02-2017) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γεώργιο Βασιλειάδη, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας Π.Α.Ε. ΛΑΜΙΑ 1964, καθώς και η διάθεση εισιτηρίων σ’ αυτούς, στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, την Πέμπτη (23-02-2017) και ώρα 15.00, όπου θα διεξαχθεί ο ποδοσφαιρικός αγώνας, μεταξύ των ομάδων «Π.Α.Ε. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ - Π.Α.Ε. ΛΑΜΙΑ 1964» στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της FOOTBALL LEAGUE, περιόδου 2016-2017, για εξαιρετικούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.