Απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων σε Καρδίτσα και Λάρισα για τα ντέρμπι της Football League
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Όπως αναμενόταν η Γ.Π.Α.Δ. Θεσσαλίας γνωστοποίησε την απόφαση του Υπουργού Στ. Κοντονή για την απαγόρευση μετακίνησης φιλάθλων στα δύο Θεσσαλικά ντέρμπι της Football League που θα διεξαχθούν την Κυριακή 1 και την Δευτέρα 2 Νοεμβρίου.
Αναλυτικά:
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Καρδίτσας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, χθες (29-10-2015) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Σταύρο Κοντονή, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της «Π.Α.Ε. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ», κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα της (02-11-2015), ημέρα Δευτέρα και ώρα 18:00 στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, μεταξύ των ομάδων «Π.Α.Ε. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – Π.Α.Ε. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της FOOTBALL LEAGUE της αγωνιστικής περιόδου 2015-2016, για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Λάρισας προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, χθες (29-10-2015) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Σταύρο Κοντονή, σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη και μεμονωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της «Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ», καθώς και η διάθεση εισιτηρίων σ’ αυτούς, κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα της (01-11-2015), ημέρα Κυριακή και ώρα 18:00 στο γήπεδο AEL FC ARENA, μεταξύ των ομάδων «Π.Α.Ε. Α.Ε.Λ. – Π.Α.Ε. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ», για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της FOOTBALL LEAGUE της αγωνιστικής περιόδου 2015-2016, για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.