Απαγόρευση οργανωμένης μετακίνησης των φιλάθλων του ΠΑΟΚ στον αγώνα με τα Τρίκαλα
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Από τη Γενική Περιφερειακή Αστυνομική Διεύθυνση Θεσσαλίας ανακοινώνεται ότι έπειτα από αίτημα της Διεύθυνσης Αστυνομίας Τρικάλων προς το Υπουργείο Πολιτισμού και Αθλητισμού, σήμερα Δευτέρα (18-12-2017) εκδόθηκε απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Γεώργιο Βασιλειάδη,
σύμφωνα με την οποία απαγορεύθηκε η οργανωμένη μετακίνηση των φιλάθλων της φιλοξενούμενης ομάδας «Π.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ.», κατά τη διεξαγωγή του ποδοσφαιρικού αγώνα για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, αγωνιστικής περιόδου 2017 – 2018, μεταξύ των ομάδων Π.Α.Ε. Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ - Π.Α.Ε. ΠΑΟΚ, ο οποίος θα διεξαχθεί την Τρίτη 19-12-2017 και ώρα 19:30, ο οποίος θα διεξαχθεί αύριο Τρίτη (19-12-2017) και ώρα 19.30΄ στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων, για σοβαρούς λόγους διαφύλαξης της δημόσιας τάξης και ασφάλειας.