Πρώτη μεταγραφή για την ΑΕΛ με την απόκτηση Τσιμπάμπα - Κοντά και ο Καπό
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Η ΠΑΕ ΑΕΛ ανακοινώνει την πρώτη της μεταγραφή μετά από την αγορά των μετοχών της από τον κ. Αλέξη Κούγια.
Μετά από συντονισμένες προσπάθειες του νέου Τεχνικού Διευθυντή κ. Θωμά Κυπαρίσση αποκτήθηκε για τα επόμενα δύο χρόνια ο σέντερ φορ Τζόελ Τσιμπάμπα (Joël Omari Tshibamba). Ο παίκτης θα παρουσιαστεί επίσημα αύριο Πέμπτη 16 Ιουλίου στα γραφεία της ΠΑΕ αμέσως μετά την παρουσίαση του προπονητικού team.
Παράλληλα κοντά στην ΑΕΛ φαίνεται να βρίσκεται ο 22χρονος επιθετικός Δημήτρης Καπό προερχόμενος από την ομάδα του Οπούντιου Μαρτίνου που αγωνίστηκε στη Γ΄Εθνική.