Πρώτο φιλικό για την Αναγέννηση με αντίπαλο τον Διγενή Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Το πρώτο φιλικό για τη νέα σεζόν δίνει το απόγευμα της Κυριακής στο Αρτεσιανό η Αναγέννηση Καρδίτσας.
Οι κιτρινόμαυροι, ανανεωμένοι σε μεγάλο μέρος σε σχέση με την ομάδα που ολοκλήρωσε την χρονιά στη Football League θα δώσουν το πρώτο τους φιλικό απέναντι στην επίσης ανανεωμένη ομάδα του Διγενή που αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣ Καρδίτσας που εμφανίζεται ενισχυμένος σε σχέση με την περσινή περίοδο.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης αναμένεται να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες ώστε να δει επί του πρακτέου τις δυνατότητες κάθε ποδοσφαιριστή δοκιμάζοντας σχήματα και συστήματα.
Η επόμενη φιλική αναμέτρηση που έχει γνωστοποιηθεί για τους κιτρινόμαυρους είναι την ερχόμενη Τετάρτη 12 Αυγούστου στο γήπεδο του Βιολογικού και με αντίπαλο τον Σώκρατες που φέτος κέρδισε την άνοδό του στην Α΄ΕΠΣ Καρδίτσας.