Συνέχισε αήττητη η ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα που "σκαρφάλωσε" στη 2η θέση της βαθμολογίας
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η 5η αγωνιστική της Football League στα Τρίκαλα όπου ο Α.Ο.Τ. υποδέχθηκε την Κέρκυρα με τις δύο ομάδες να πετυχαίνουν πέντε γκολ.
Οι γείτονες κατέκτησαν τη νίκη με το αγχωτικό 3-2. Ο Γκονζάλες στο 12' με προβολή έκανε το 1-0 όμως ο Ντουαλά που κάνει εξαιρετική σεζόν με την Κέρκυρα κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα στο 15'. Οι γηπεδούχοι στο 35' πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Κουσκούνα (2-1) που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη ο Ντουαλά "ξαναχτύπησε" στο 55' ισοφαρίζοντας σε 2-2 όμως τα Τρίκαλα κατάφεραν να προηγηθούν για τρίτη φορά στο 65' με τον Δουκάκη καταφέρνοντας ωστόσο αυτή τη φορά να κρατήσουν το προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.
Αυτή ήταν η πρώτη ήττα για την ομάδα της Κέρκυρας στο πρωτάθλημα ενώ ο Α.Ο.Τ. συνεχίζει αήττητος (3 νίκες - δύο ισοπαλίες) ανεβαίνοντας στην 2η θέση της βαθμολογίας και περιμένοντας την Αναγέννηση για το μεταξύ τους παιχνίδι στην Καρδίτσα.
Για να δείτε την βαθμολογία και υπόλοιπο πρόγραμμα, κάντε κλικ εδώ.