Φιλική ήττα για την Αναγέννηση από τον Τύρναβο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Super League 2
- Εκτύπωση
Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Αναγέννηση το απόγευμα της Κυριακής σε φιλικό προετοιμασίας με αντίπαλο τον Τύρναβο και σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας.
Οι Τυρναβίτες, παρότι μια κατηγορία χαμηλότερα, κατάφεραν να πάρουν τη φιλική νίκη απέναντι στους παίκτες του Σάκη Θεοδοσιάδη χάρη σε γκολ που σημείωσε ο Χριστίδης στο 60'.
Συνθέσεις ομάδων:
Αναγέννηση Καρδίτσας: Κουτσόπουλος, Σάββας, Δημόπουλος, Κισκαμπάνης, Ρούσης, Μπιτέλης, Ακασού, Κοντός, Σκαθαρούδης, Πιτταράς, Τσούκαλος. Έπαιξαν και οι: Τσάμης, Ξανθόπουλος, Στάμος, Υφαντής, Μπλέντι, Μαυριάς, Τσίτας, Αδαμόπουλος, Μπράχος, Παπαδημητρόπουλος.
Τύρναβος: Κούτσικος, Αϊβάζης, Μπαρούτας, Μητσογιάννης, Καρλιάμπας, Μπαξεβάνος, Τασιούλης, Λίταινας, Χριστίδης, Τσιρλίδης και Παπαχρήστος. Έπαιξαν και οι: Σβερκούλης, Κόκορας, Παπαγιάννης, Μανιώτης, Δάσσιος, Παπαϊωάννου, Αλεξίου, Παναγιωτίδης, Νασιάκος, Τσιάγκος και Λούγκος.
Επόμενο φιλικό για την Αναγέννηση την ερχόμενη Πέμπτη στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας όπου και θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό Βόλου.