Α.Ε. Μουζακίου: Έχουμε αγώνα αύριο... Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για την Α.Ε. Μουζακίου την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2012 στις 15:00 με την εξ αναβολής αναμέτρηση της 12ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Τελευταίος αγώνας για την Α.Ε. Μουζακίου δόθηκε στις 29 Ιανουαρίου στο ατυχές αποτέλεσμα με τον Αλμυρό εκτός έδρας όπου οι "κιτρινόμαυροι" αν και έχασαν σωρεία ευκαιριών για άλλη μια φορά φέτος δεν κατάφεραν να φύγουν με κάτι παραπάνω από ένα βαθμό και μάλιστα στις καθυστερήσεις τους αγώνα.
Η παρατεταμένη αποχή από τις ποδοσφαιρικές αναμετρήσεις αλλά και οι ελλιπείς προπονήσεις λόγω της έντονης κακοκαιρίας που υπήρχε το προηγούμενο 20ημερο είναι σίγουρο ότι θα επηρέασουν την προσπάθεια της γηπεδούχου ομάδας. Ωστόσο, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία τονίζουν οι άνθρωποι της ομάδας, που θα προσπαθήσουν να διατηρήσουν τις όποιες ελπίδες υπάρχουν για παραμονή ζωντανές, με νικηφόρο αποτέλεσμα επί του Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Θυμίζουμε ότι η Α.Ε.Μ. είναι 11 ολόκληρους βαθμούς κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού έχοντας όμως από έναν έως και τρεις αγώνες λιγότερους από τις υπόλοιπες ομάδες. Ωστόσο, θα πρέπει να επισημάνουμε ότι, η ΑΕΜ έχει ιδιαίτερα ευνοϊκό πρόγραμμα για την συνέχεια και αν επιδείξει βελτίωση στα ανασταλτικά καθήκοντα που φέτος την έχουν καταδικάσει τότε μπορεί να βρεθεί κοντά στην διεκδίκηση του ακατόρθωτου.
Την κρισιμότητα του αγώνα της Τετάρτης επισημαίνει και η διοίκηση της ομάδας που καλεί τους φίλους της ομάδας να συμπαρασταθούν στην δύσκολη προσπάθεια αρχής γενομένης από τον αγώνα της Τετάρτης.
Σε ότι αφορά τον άλλο αγώνα που είναι εξ αναβολής για την Τετάρτη ανάμεσα στον ΑΠΟΚ Βελούχι και τον Αμπελωνιακό όλα παίζονται. Οι γηπεδούχοι μέσω της ΕΠΣ Ευρυτανίας ζήτησαν νέα αναβολή του αγώνα την Δευτέρα από την ΕΠΟ που ωστόσο δεν έχει γνέψει καταφατικά (τουλάχιστον μέχρι την ώρα που γράφονται αυτές οι γραμμές). Οι πληροφορίες από το Καρπενήσι κάνουν λόγο για χιόνι περίπου 5 εκατοστά στο μεγαλύτερο μέρος του γηπέδου, ωστόσο η άνοδος της θερμοκρασίας βοηθά στο γρήγορο λιώσιμο του χιονιού και δεν αποκλείεται τελικά να διεξαχθεί κανονικά ο αγώνας.
Το πρόγραμμα των αγώνων της Τετάρτης 22/2 (Ώρα 15:00)
Α.Ε. Μουζακίου - Αγρότης Λιανοκλαδίου (Κρητικός Δημ. - Κόκκαλης Ευάγγ. - Ζήσης Χρ. από ΕΠΣ Θεσσαλίας)
ΑΠΟΚ Βελούχι - Αμπελωνιακός (Κωνσταντίνος Κωνσταντάκης - Ιωάννης Παπαδήμας -Δημήτριος Τσιμίκος από ΕΠΣ Αχαΐας)