Αγχωτική νίκη για την Ελασσόνα - Νέος θρίαμβος του ΑΠΟΚ Βελούχι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με την φωτιά έπαιξε η ομάδα της Ελασσόνας στον εκτός έδρας αγώνας της με τα Καμένα Βούρλα και παραλίγο να "καεί" στο ντεμπούτο του Γιώργου Καμπερίδη στον πάγκο της ομάδας, ως αντικαταστάτης του Αλέκου Αλεξανδρή.
Η ομάδα της Ελασσόνας προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Χατζηβαλσάμη δείχνοντας ότι ο αγώνας θα είχε εξέλιξη ...Καρπενησίου. Τα Καμένα Βούρλα ωστόσο ισοφάρισαν με τον Ασπιώτη με την έναρξη του β' ημιχρόνου και χρειάστηκε το γκολ του Καραΐσκου στο 70' για να επέλθει μια σχετική ηρεμία στον στρατόπεδο των φιλοξενουμένων. Το τελικό 1-3 έκανε ο Αλεξανδρής στις καθυστερήσεις του αγώνα δίνοντας αέρα τριών βαθμών στην ομάδα του από τον δεύτερο στη βαθμολογία Αμπελωνιακό.
Στον αγώνα στο Καρπενήσι ανάμεσα στο Βελούχι και τον Πυργετό είχαμε παράσταση για ένα ρόλο για τους γηπεδούχους, που "καθάρισαν" τον αγώνα από το πρώτο ημίχρονο και πάνε να κάνουν την έκπληξη και να διατηρηθούν στην κατηγορία, ενώ από την άλλη ο Πυργετός κλωνίζεται βρισκόμενος για τα καλά κάτω από την επικίνδυνη ζώνη και μάλλον θα οδηγηθεί σε νέα αντικατάσταση προπονητή. Τα γκολ για το Βελούχι Μπακαλίδης 12', Κουρλός 19' και Κατσαδούρος στο 31'.
Στον αγώνα στο γήπεδο του Πύρασου με αντίπαλο τον Αμπελωνιακό οι γηπεδούχοι κατάφεραν να παραβιάσουν την εστία του Αμπελωνιακού δύο φορές αλλά δεν μπόρεσαν να πανηγυρίσουν το "τρίποντο". Το 1-0 πέτυχε στο 15' ο Τσάγγαρης για να ισοφαρίσει ο Μπίκος στο 50'. Ο Πύρασος πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 75' με τον Πετρίδη αλλά ο Αμπελωνιακός με τον Κακαβίτση στο 87' έκανε το τελικό 2-2. Το τελικό αποτέλεσμα ωστόσο αδικεί την ομάδα του Πύρασου που έκανε μεγάλη προσπάθεια για την κατάκτηση των τριών βαθμών.
Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής:
ΑΠΟΚ Βελούχι - Πυργετός 3-0
Πύρασος Ν. Αγχιάλου - Αμπελωνιακός 2-2
Καμένα Βούρλα - Π.Ο. Ελασσόνας 1-3
Οι αγώνες των ομάδων του Ν. Καρδίτσας θα πραγματοποιηθούν την Τετάρτη 15 Φεβρουαρίου 2012 με ώρα έναρξης στις 15:00:
Α.Ο. Καρδίτσα - Αλμυρός
Α.Ο. Ταυρωπός - Αναγέννηση Καρδίτσας
Α.Ε. Μουζακίου - Αγρότης Λιανοκλαδίου
Πολύ δύσκολη αναμέτρηση για την ομάδα του Α.Ο. Καρδίτσα περιλαμβάνει η 13η αγωνιστική στον εκτός έδρας αγώνα του στην έδρα του Αγρότη Λιανοκλαδίου. Τοπικό ντέρμπι στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας με την Αναγέννηση να υποδέχεται την Α.Ε. Μουζακίου ενώ τέλος στην έδρα του Πύρασου θα αγωνιστεί ο Ταυρωπός. Σημαντικός αγώνας ωστόσο γίνεται και στην Ελασσόνα με την τοπική ομάδα να υποδέχεται το Βελούχι που είναι ιδιαίτερα φορμαρισμένο τελευταία.
Το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:
Αμπελωνιακός - Καμένα Βούρλα
Αναγέννηση Καρδίτσας - Α.Ε. Μουζακίου
Πυργετός - Αλμυρός
Πύρασος Ν. Αγχιάλου - Α.Ο. Ταυρωπός
Π.Ο. Ελασσόνας - ΑΠΟΚ Βελούχι
Αγρότης Λιανοκλαδίου - Α.Ο. Καρδίτσα