Αναγέννηση: Από την Φθιώτιδα η τριάδα των διαιτητών για το κύπελλο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την τριάδα των διαιτητών για το κύπελλο Ελλάδας έμαθε σήμερα Παρασκευή η Αναγέννηση Καρδίτσας με αντίπαλο τον Ηρακλή Ψαχνών την προσεχή Τετάρτη 24 Οκτωβρίου.
Έτσι, στον αγώνα που θα γίνει στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης στις 14:30 "άρχοντας" της αναμέτρησης θα είναι ο Μπλούνας με βοηθούς τους Δουδούμη και Δόσκορη από το Σ.Δ. της ΕΠΣ Φθιώτιδας.
Οι ποδοσφαιριστές της Αναγέννησης θα προσπαθήσουν να πετύχουν μια πρόκριση επί ενός αντιπάλου που και μια κατηγορία παραπάνω είναι και περισσότερους αγώνες έχει στα "πόδια" του, αφού το πρωτάθλημα της Football League ξεκίνησε νωρίτερα. Σε κάθε περίπτωση οι "κιτρινόμαυροι" θα επιδιώξουν την υπέρβαση σε ένα θεσμό που η αλήθεια είναι ότι δεν τους πάει και πολύ... Το δέλεαρ της πρόκρισης όμως στην Γ' φάση του κυπέλλου (από την Β' περνά χωρίς αγώνα) και η αναμέτρηση με την ομάδα του Πλατανιά που αγωνίζεται στην Super League αποτελεί ισχυρό κίνητρο για τους παίκτες του Σάκη Θεοδοσιάδη.
Και η διοίκηση ωστόσο επιθυμεί ιδιαίτερα την πρόκριση, καθώς και χρήματα θα μπουν στο ταμείο από το "bonus" της πρόκρισης, αλλά και ο φίλαθλος κόσμος της πόλης θα ενεργοποιηθεί περισσότερο βλέποντας η νέα προσπάθεια που ξεκίνησε από πέρυσι να προχωρά και φέτος προς το σωστό δρόμο.