Αναγέννηση: Εγκρίθηκαν απολογισμός και δημιουργία ΠΑΕ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής στην αίθουσα του Επιμελητηρίου Καρδίτσας η Γενική Συνέλευση της Αναγέννησης.
Από πλευράς της διοίκησης της ομάδας ανακοινώθηκε ο διοικητικός και οικονομικός απολογισμός της χρονιάς που προηγήθηκε και ο οποίος εγκρίθηκε, ενώ ομόφωνη ήταν η απόφαση για την δημιουργία της ΠΑΕ την οποία θα "τρέξει" μια προσωρινή επιτροπή στην οποία θα μετέχουν ο νυν πρόεδρος Βασίλης Μπούρμπος και οι Γ. Πέτρου, Κ. Βεργίνης, Π. Αγραφιώτης και Κ. Γκαβαλέκας.
Το παρών στη συνέλευση έδωσαν μεταξύ άλλων ο Αντιπεριφερειάρχης Καρδίτσας Βασίλης Τσιάκος, ο Δημοτικός Σύμβουλος Β. Ευαγγελακόπουλος, ο πρόεδρος της ΕΠΣ Καρδίτσας Μανώλης Παλάσκας, ο δικηγόρος της ομάδας Λ. Μπίρδας, ο πρώην πρόεδρος της Αναγέννησης Σωτήρης Αντωνίου, ποδοσφαιριστές της ομάδας, μέλη συνδέσμων και φίλοι των κιτρινόμαυρων.
Σημαντικά ζητήματα που αναδείχθηκαν και στη Γενική Συνέλευση ήταν το γηπεδικό καθώς οι εργασίες εντός και εκτός του αγωνιστικού χώρου έχουν καθυστερήσει όπως και ο σκόπελος του μετοχικού κεφαλαίου της ΠΑΕ ωστόσο εκφράστηκε από πλευράς του Κου Παλάσκα η πεποίθηση ότι θα μειωθεί το απαιτούμενο ποσό.
Μεταγραφικά θα υπάρξει ενίσχυση της ομάδας και πιθανά από την ερχόμενη εβδομάδα θα γίνουν οι σχετικές ανακοινώσεις αφού οι επαφές με ποδοσφαιριστές που ενδιαφέρουν την ομάδα έχουν δρομολογηθεί.