Αναγέννηση: Ήταν κοντά στη νίκη αλλά έφυγε με την ισοπαλία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με τον βαθμό της ισοπαλίας έφυγε η Αναγέννηση από την Ζάκυνθο σε ένα αγώνα που κάλλιστα θα μπορούσε να είχε καθαρίσει υπέρ της από το πρώτο ημίχρονο.
Η Αναγέννηση μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα (που άργησε να ξεκινήσει 8 λεπτά) και κατάφερε να αιαφνιδιάσει τους γηπεδούχους στο 9' με τον Ρόβα που έβαλε μπροστά την ομάδα του. Ακολούθησαν κάποιες ακόμα πολύ καλές στιγμές με τον Μπουντούρη κατά κύριο λόγο (αλλά και τον Γεωργακόπουλο) να αστοχεί σε σουτ που επιχείρησε με αποκορύφωμα το σουτ στο δοκάρι στο 24'. Η Ζάκυνθος όμως μετά από αυτή τη φάση ανέβηκε στο γήπεδο και αφού έκανε μια - δυο καλές στιγμές κατάφερε να ισοφαρίσει με κεφαλιά του Βυθούλκα στο 36'.
Στο β' μερός η ο ρυθμός της Αναγέννησης δεν ήταν ο ίδιος με εξαίρεση τα τελευταία λεπτα του αγώνα όπου πίεσε αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τελικά τη νίκη ενώ και οι γηπεδούχοι νωρίτερα είχαν δύο καλές στιγμές αλλά ο Παπαδόπουλος ήταν εκεί για να αποσοβήσει την ήττα.
Τελικό αποτέλεσμα η ισοπαλία που ούτε κρύο αλλά ούτε και ζέστη δεν προκαλεί στους κιτρινόμαυρους για τη συνέχεια. Λίγα μέλη της διοίκησης βρέθηκαν κοντά στην ομάδα αφού το μακρινό ταξίδι δεν επέτρεπε μαζικές μετακινήσεις. Λίγοι και οι φίλοι της γηπεδούχου ομάδας (περίπου 150) που ταλανίζεται από οικονομικά προβλήματα.
Συνθέσεις ομάδων:
Ζάκυνθος (Γέφτοβιτς): Παλιούρας, Τσορμπατζίδης (78' Μάγκας), Τσολακούδης, Πετράκος, Φιλάι (93' Κερμενίδης), Μιλόσεβιτς, Τσιλής, Κερμενίδης, Παπαστεργίου, Βυθούλκας (61' Σολομωνίδης), Σιάννης.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος, Γκουγκούδης, Φλιούκας (66' Μυργιώτης), Πάτρας, Γκόλιας, Κρανιώτης, Ρόβας, Γεωργακόπουλος (63' Υφαντής), Χατζηρίζος, Αθανασιάδης, Μπουντούρης.
Το απόλυτο συνέχισε στους άλλους αγώνες για τον Βόρειο όμιλο ο Απόλλων Καλαμαριάς που πέρασε και από την έδρα του Οδυσσέα Κορδελιού. Στην ισοπαλία έμεινε ο Τύρναβος με την Κασσιώπη ενώ ο Οικονόμος Τσαριτσάνης ηττήθηκε από τον Τηλυκράτη.
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Οδυσσέας Κορδελιού - Απόλλων Καλαμαριάς 0-1
Βατανιακός - Εθνικός Σιδηροκάστρου 1-0
Τηλυκράτης - Οικονόμος Τσαριτσάνης 2-1
Τύρναβος - Κασσιώπη 1-1
Ζάκυνθος - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Αιγινιακός - Δόξα Κρανούλας 0-1
Το KarditsaLive.Net ηταν μαζί σας LIVE από τις 14:45 και σας μετέφερε όλη την αγωνιστική δράση του Βορείου ομίλου της Football League 2. Στοιχεία αυτής μπορείτε να βρείτε εδώ.
Στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας αγωνίζεται την 4η αγωνιστική η Αναγέννηση σε Θεσσαλικό ντέρμπι με αντίπαλο τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.
Το πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής:
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Αιγινιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας - Οικονόμος Τσαριτσάνης
Κασσιώπη - Οδυσσέας Κορδελιού
Δόξα Κρανούλας - Τηλυκράτης
Απόλλων Καλαμαριάς - Ζάκυνθος
Τύρναβος - Βατανιακός