Αναβλήθηκε το Αναγέννηση Καρδίτσας - Α.Ε. Μουζακίου Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Νέα αναβολή αγώνα έχουμε στον 4ο όμιλο της Δ' Εθνικής αφού με πρωτοβουλία της ΕΠΣ Καρδίτσας ο αγώνας της Αναγέννησης με την Α.Ε. Μουζακίου αναβάλλεται.
Το χιόνι που έπεσε το βράδυ της Παρασκευής έκανε το Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας ακατάλληλο για τον αγώνα της Κυριακής, και έτσι με πρωτοβουλία της Αναγέννησης Καρδίτσας και στη συνέχεια της ΕΠΣ Καρδίτσας και του προέδρου της Μανωλη Παλάσκα κατορθώθηκε να αναβληθεί ο αγώνας ώστε να μην ταλαιπωρηθούν οι δύο ομάδες αλλά και να μην υπάρξουν έξοδα προς τους διαιτητές από την γηπεδούχο ομάδα.
Σε κρισιμο σημείο είναι και άλλοι αγώνες του 4ου ομίλου καθώς έντονη βροχή υπάρχει και στο γήπεδο του Πύρασου Ν. Αγχιάλου όπου αγωνίζεται ο Ταυρωπός αλλά και στο γήπεδο της Ελασσόνας όπου υπάρχει έντονη βροχόπτωση ενώ άγνωστο είναι αν θα μπορέσει να μετακινηθεί η ομάδα του ΑΠΟΚ Βελούχι το πρωί της Κυριακής καθώς το Καρπενήσι έχει περίπου 50 εκατοστά χιόνι !
Θυμίζουμε ότι από χθες η ομάδα του Αγρότη Λιανοκλαδίου ζήτησε και πέτυχε την αναβολή του αγώνα με τον Α.Ο. Καρδίτσα.