Ανεβάζει τον πήχη των προσδοκιών η Λαμία Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Φουλ για πρωταθλητισμό πάει και τη νέα σεζόν η ομάδα της Λαμίας, που τις τελευταίες ώρες προχώρησε σε δύο σημαντικές μεταγραφές από την ποδοσφαιρική αγορά.
Συγκεκριμένα απέκτησε τον Βούλγαρο επιθετικό Τοντόρ Αλεξάντροφ και τον αμυντικό Αντρέα Μκριτσιάν.
Αναλυτικά οι δύο ανακοινώσεις της ομάδας της Λαμίας:
Ο Π.Α.Σ.ΛΑΜΙΑ 1964 ανακοινώνει την απόκτηση του Βούλγαρου επιθετικού Κόλεφ Τοντόρ Αλεξάντροφ. Την περασμένη σεζόν έπαιξε το πρώτο εξάμηνο στον Ολυμπιακό Βόλου με 11 συμμετοχές (ένα γκολ) και στο δεύτερο στην Σλάβια Σόφιας με 12 συμμετοχές. Επίσης, έχει αγωνιστεί στην Ετάρ έχοντας 14 τέρματα σε 37 ματς, ενώ στο παρελθόν πέρασε από τη Λέφσκι Σόφιας (16 γκολ σε 55 συμμετοχές) και Σλάβια Σόφιας (47 γκολ σε 98 παιχνίδια).Επιπλέον, έχει εμπειρία από εξωτερικό, αφού παλιότερα αγωνίστηκε στη Γερμανία με τη φανέλα της Άαχεν και το Ισραήλ με εκείνη της Χάποελ Κιρλάτ.
O Π.Α.Σ.ΛΑΜΙΑ 1964 ανακοινώνει την απόκτηση του 25χρονου κεντρικού αμυντικού Αντρέα Μκριτσιάν από την Δόξα Δράμας. Ο γεννημένος στην Αλεξανδρούπολη ποδοσφαιριστής, έχει αγωνιστεί επίσης σε Πιούνικ Ερεβάν Αρμενίας, Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ΠΑΕ Θράκη, Κοζάνη και Νίκη Βόλου.