Αθώα η Αναγέννηση - Ένοχη η Ζάκυνθος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Άλλη μια υπόθεση έληξε θετικά για την Αναγέννηση, που κινδύνευε με χρηματικό πρόστιμο για επεισόδια που έγιναν στο ημίχρονο του πρώτου αγώνα με την Καλαμαριά στην Καρδίτσα.
Η Αναγέννηση είχε απολογηθεί πρις λίγες ημέρες μέσω του δικηγόρου της ομάδας Κου Λ. Μπίρδα και σήμερα Πέμπτη ανακοινώθηκε η απαλλακτική απόφαση από την Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή.
Επίσης με 1.500 ευρώ χρηματικό πρόστιμο τιμωρήθηκαν η Ζάκυνθος και ο γυμναστής της ομάδας για την αναμέτρηση με την Αναγέννηση Καρδίτσας στο Δημοτικό Στάδιο στις 24 Φεβρουαρίου 2013.
Αναλυτικά οι αποφάσεις:
Η Πρωτοβάθμια Πειθαρχική Επιτροπή της FOOTBALL LEAGUE ΟΠΑΠ- FOOTBALL LEAGUE 2 ΟΠΑΠ πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:
Απήλλαξε το ΤΑΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ από την αποδιδόμενη σε αυτό πειθαρχική παράβαση. Απέρριψε την ένσταση περί παραγραφής της ένδικης πειθαρχικής δίωξης. (αγώνας της 13-1-2013 με ΠΑΕ ΑΠΟΛΛΩΝ 1926).
Επέβαλε στο ΤΑΠ ΖΑΚΥΝΘΟΣ την πειθαρχική ποινή των χιλίων πεντακοσίων (1.500) ευρώ. Επέβαλε στον Β. ΜΟΥΖΑΚΗ (γυμναστής) την πειθαρχική ποινή των χιλίων πεντακοσίων (1.500) ευρώ (αγώνας της 24-2-2013 με ΤΑΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ).