Δριμύ κατηγορώ της Αναγέννησης κατά της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
«Βρισκόμαστε στη δυσάρεστη θέση να καταγγείλουμε δημοσίως την στάση της Αστυνομικής Διεύθυνσης Καρδίτσας για τον αγώνα της ομάδας μας με την Ελασσόνα στις 22 Ιανουαρίου 2012 η οποία προκάλεσε την παραπομπή μας στην πειθαρχική επιτροπή της ΕΠΟ!
Η έκθεση που απέστειλε ο υπεύθυνος της αστυνομικής δύναμης στην υπηρεσία του και εν συνεχεία μέσω αυτής σε όλους τους ποδοσφαιρικούς φορείς και στην ΕΠΟ, είναι απαράδεκτη και περιλαμβάνει ΨΕΥΔΗ ΓΕΓΟΝΟΤΑ που τα είδε (;) μόνο ο κύριος που τη συνέταξε!
Ο εν λόγω κύριος εξέθεσε έτσι και τον προϊστάμενό του δίνοντάς του να υπογράψει έκθεση που βασίζεται σε ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ! Πιστεύουμε ότι ο κ. Αγγελής θα τον επαναφέρει στην τάξη διότι ουσιαστικά με την αναφορά αυτή ο υπεύθυνος της αστυνομικής δύναμης σε κείνο το παιχνίδι εκθέτει και την ίδια την αστυνομία και το ρόλο της!
Το μεγαλύτερο ΨΕΥΔΟΣ αφορά στην κατηγορία ότι οι φίλαθλοι της Αναγέννησης έσπασαν το διαχωριστικό κιγκλίδωμα της βόρειας εξέδρας ενώ συνέβη ΑΚΡΙΒΩΣ το αντίθετο!
Όλες οι αψιμαχίες και η ένταση - όπως διαπίστωσαν όσοι βρίσκονταν στο γήπεδο εκείνη την ημέρα - προκλήθηκαν από ΟΠΑΔΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΑΣΣΟΝΑΣ που ΕΣΠΑΣΑΝ το κιγκλίδωμα της βόρειας εξέδρας και επιτέθηκαν σε φίλαθλο της Αναγέννησης. Κι αυτό συνέβη γιατί ο σχεδιασμός του αγώνα από την Αστυνομική Διεύθυνση αποδείχθηκε εκ του αποτελέσματος ΑΠΟΛΥΤΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ καθώς οι συγκεκριμένοι οπαδοί έφεραν και ΔΟΛΟΦΟΝΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ (στιλέτα, λοστούς, στυλό – φωτοβολίδες) τα οποία πέρασαν στο γήπεδο και απείλησαν τη σωματική ακεραιότητα Καρδιτσιωτών φιλάθλων!
Ρωτάμε ευθέως τον υπεύθυνο της τάξεως στον εν λόγω αγώνα και τον αστυνομικό διευθυντή που υπέγραψε την έκθεση.
Πως πέρασαν αυτά τα αντικείμενα; Ποιος έκανε έλεγχο στην πόρτα; Γιατί ήλθαν ασυνόδευτοι οι οπαδοί της Ελασσόνας; Γιατί δεν υπήρχε επαρκής αστυνομική δύναμη στο γήπεδο για να ΣΥΛΛΑΒΕΙ εκείνους τους οπαδούς της Ελασσόνας που έκαναν φθορές στο γήπεδο και επιτέθηκαν σε μεμονωμένους Καρδιτσιώτες; Γιατί δεν αναφέρεται στην έκθεση ο τραυματισμός φιλάθλου της Αναγέννησης;
Όλα όσα έγιναν στην μικροένταση που επικράτησε στο εν λόγω παιχνίδι είναι ΚΑΤΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΑ σε βίντεο και αποδεικνύουν ΜΕΧΡΙ ΚΕΡΑΙΑΣ το δίκιο της ομάδας μας ΕΚΘΕΤΟΝΤΑΣ ΑΝΕΠΑΝΟΡΘΩΤΑ τον συντάκτη της έκθεσης. Η διοίκηση της Αναγέννησης θα αιτηθεί να προβληθούν από εκπομπές ευρείας τηλεθέασης και SITE ευρείας επισκεψιμότητας προσεχώς για να αντιληφθεί και ο τελευταίος πολίτης της Καρδίτσας τι έγινε!
Απορούμε πραγματικά και δεν μπορούμε να κατανοήσουμε αυτή τη στάση εναντίον της ομάδας μας.
Σε κάθε περίπτωση η διοίκηση της Αναγέννησης δεν πρόκειται ν' ανεχθεί την ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ και τη ΔΙΑΣΤΡΕΒΛΩΣΗ γεγονότων απ' όπου κι αν προέρχεται και θα κάνει τα πάντα για να προστατεύσει τα συμφέροντα του συλλόγου.
Ουδείς δικαιούται να διαστρεβλώνει αληθινά περιστατικά πολύ περισσότερο όργανο της τάξεως!
Απαιτούμε τα αυτονόητα. Και κυρίως ΣΕΒΑΣΜΟ της προσπάθειας που κάνουμε και η οποία αφορά στον πιο λαοφιλή και ιστορικό φορέα τούτης της πόλης».
Εκ της διοικήσεως