Δύο ανανεώσεις συμβολαίων για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Τις δύο πρώτες ανανεώσεις συμβολαίων για την νέα χρονιά ανακοίνωσε η Αναγέννηση Καρδίτσας, και αφορούν δύο καθόλου τυχαίους ποδοσφαιριστές της ομάδας.
Πρόκειται για τον Σωκράτη Μπουντούρη και τον Άγγελο Χατζηρίζο που και την νέα χρονιά θα προσπαθήσουν να βοηθήσουν από την μια με όλες τις δυνάμεις τους την ομάδα να καταφέρει το καλύτερο στην Football League 2 και από την άλλη να βοηθήσουν τους νεότερους στην ομάδα να πιστέψουν στις δυνατότητές τους και να δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση:
"Ο Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ βρίσκεται στην ευχάριστη θέση ν’ ανακοινώσει την ανανέωση της συνεργασίας με δυο ποδοσφαιριστές - σημαίες του συλλόγου, τον Σωκράτη Μπουντούρη και τον Άγγελο Χατζηρίζο που μάλιστα προήλθε όχι από υπερβολικές απαιτήσεις και μέσα στα πλαίσια μιας πολιτικής συγκρατημένης με στόχο τη σταθερότητα και την πρόοδο της ομάδας μας".
Καθημερινές είναι οι συσκέψεις των διοικούντων στην ομάδα για το άμεσο μέλλον του συλλόγου και αφορά κυρίως τις ανανεώσεις των ποδοσφαιριστών σύμφωνα με τα όσα ζήτησε ο προπονητής της ομάδας Σάκης Θεοδοσιάδης και εφόσον βέβαια το βεληνεκές των προσδοκιών των ποδοσφαιριστών ανταποκρίνεται στις δυνατότητες του σωματείου. Αυτή διαδικασία αναμένεται να κρατήσει έως και τα μέσα Ιουνίου ενώ από εκεί και έπειτα θα βολιδοσκοπηθούν οι προθέσεις ποδοσφαιριστών που ενδιαφέρουν την ομάδα για να τους αποκτήσει.
Σε ότι αφορά την νομική μορφή που θα έχει το σωματείο την νέα χρονιά όλα δείχνουν πως θα είναι ΤΑΠ, ωστόσο ακόμα τίποτα δεν είναι 100% σίγουρο. Όσο για τα νέα πρόσωπα ο πρόεδρος της Α.Ε. Μουζακίου Βασίλης Μπούρμπος είναι το μόνο πρόσωπο που φαίνεται προς το παρόν να ανταποκρίνεται στο κάλεσμα για συστράτευση.
Ανακοίνωση εξέδωσε επίσης η ομάδα της Αναγέννησης για να αναγγείλει τους τυχερούς αριθμούς από την λαχειοφόρο που πραγματοποίησε. Αναλυτικά:
"Οι τυχεροί αριθμοί της λαχειοφόρου αγοράς
Μετά από την 22η κλήρωση του Λαϊκού λαχείου (29/05/2012), οι τυχεροί λαχνοί είναι οι κάτωθι:
1. Αριθμός 6030 κερδίζει τον 1ο λαχνό
2. Αριθμός 5927 κερδίζει τον 2ο λαχνό
3. Αριθμός 1843 κερδίζει τον 3ο λαχνό
Ο Α.Σ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Καρδίτσας 1904 ευχαριστεί θερμά τον κόσμο της ομάδας που έλαβε μέρος στην λαχειοφόρο σε μια συμβολική κίνηση ενίσχυσης του συλλόγου".