Ένα βήμα πριν την αποχώρηση από το πρωτάθλημα η Ζάκυνθος Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Δεν φαίνεται να ταξιδεύει για Ζάκυνθο στις 11 Νοεμβρίου η Αναγέννηση Καρδίτσας αφού η τοπική ομάδα και αντίπαλός της την μεθεπόμενη αγωνιστική, είναι ένα βήμα πριν την αποχώρηση από το πρωτάθλημα.
Ως γνωστό υπάρχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα στην ομάδα, ενώ ποδοσφαιριστές που έχουν φορέσει ή φορούν την φανέλα ζητούν τα χρήματά τους με κάποιους μάλιστα εξ αυτών να έχουν καταθέσει προσφυγές. Επόμενος αγώνας της ομάδας είναι με τον Τηλυκράτη εκτός έδρας (ξανά) αλλά είναι πολύ πιθανό ο αγώνας να μην οριστεί καθόλου.
Χαρακτηριστική είναι η ανακοίνωση της διοίκησης του σωματείου που ακολουθεί:
"Το δ.σ. του ΑΠΣ Ζάκυνθος συνεδρίασε εκτάκτως και αποφάσισε την αναστολή της λειτουργίας της ομάδας, λόγω των τεράστιων προβλημάτων.
Την οριστική απόφαση θα πάρουν οι φίλοι της ομάδας σε έκτακτη γενική συνέλευση που θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη στις 6.30 μμ στην αίθουσα συνεδριάσεων του δημοτικού συμβουλίου".