Επιστροφή στη δράση για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Επιστροφή στη δράση για την Αναγέννηση την Κυριακή, με τον εκτός έδρας αγώνα με τον Βατανιακό στην Κατερίνη στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.
Οι "κιτρινόμαυροι" με δύο νέες προσθήκες στην αποστολή αλλά και δύο απώλειες λόγω τραυματισμών, θα επιδιώξουν το θετικό αποτέλεσμα στην Κατερίνη, με την αποστολή της ομάδας να είναι από το απόγευμα του Σαββάτου σε ξενοδοχείο του Πλαταμώνα. Οι δύο προσθήκες αφορούν τις δύο (πρώτες) μεταγραφές της ομάδας για την περίοδο του Ιανουαρίου, τον αμυντικό Χρήστο Οικονόμου και τον τερματοφύλακα Αποστόλη Σιαράβα. Αντίθετα εκτός αποστολής έμεινε ο Ρόβας που "πάλεψε" αλλά δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το πρόβλημα τραυματισμού που είχε, καθώς και ο Κρανιώτης που επίσης ήταν τραυματίας αλλά είχε αποκλειστεί εξ αρχής η συμμετοχή του στο συγκεκριμένο αγώνα. Σε αυτές θα πρέπει να προσθέσουμε και την συνήθη απουσία του Μπιτέλη λόγω στράτευσης, που ωστόσο έκανε την επάνοδό του στο κύπελλο με τον Πλατανιά έστω και ως αλλαγή.
Στην αποστολή της ομάδας είναι οι: Σιαράβας, Αναστασίου, Δούκας, Σάββας, Οικονόμου, Πάτρας, Τζάνης, Κουκούλης, Χατζηρίζος, Γκουγκούδης, Γκόλιας, Φλιούκας, Υφαντής, Γεωργακόπουλος, Μυριώτης, Κοντοβάς, Μπουντούρης, Αθανασιάδης, Βενέτης.
Η ομάδα του Βατανιακού βρίσκεται στην μέση του βαθμολογικού πίνακα και εμφανίζεται όπως και πέρυσι, αρκετά δυνατή στην έδρα της, αποκομίζοντας εκεί τους περισσότερους βαθμούς στο πρωτάθλημα. Οι γηπεδούχοι προχώρησαν σε ενίσχυση της ομάδας με τρία νέα πρόσωπα (Μωυσίδης, Μπουζούκης, Γιαπιτζής) ωστόσο δεν κατάφεραν να εκδώσουν τα δελτία τους, και έτσι δεν θα μπορέσουν να αγωνιστούν στον αγώνα με την Αναγέννηση. Για τον αγώνα της Κυριακής συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή οι: Παπαδόπουλος, Τσινιστίδης, Τριανταφυλλίδης, Βέργος, Γιαλαμίδης, Μετενίδης, Τσιώμης, Σιδηρόπουλος, Γιαννούλης, Ποτουρίδης, Β. Κατσαμάγκας, Τσιαμπέρας, Λαγδάρης, Κ. Κατσαμάγκας, Κατσιαμήτας, Κόλα, Τσικαδέρης.
Κοντά στους "κιτρινόμαυρους" θα βρεθούν και οι οργανωμένοι φίλοι της ομάδας (Ultras και ΛΕΦΑΚ) που έχουν προγραμματίσει εκδρομές για την Κυριακή, όπως και πολλοί άλλοι φίλοι της ομάδας που θα κινηθούν με ιδία μέσα.
Το πρόγραμμα της 9η αγωνιστικής και οι διατητές (Κυριακή 6/1 στις 15:00):
Δόξα Κρανούλας - Οδυσσέας Κορδελιού (Τόμπρος Κ. - Αυθινός Αν. -Βλάσσης Θ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Κέρκυρας)
Βατανιακός - Αναγέννηση Καρδίτσας (Τσέτσιλας Κ. - Μωυσιάδης Β. - Στεφούλης Αθ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Γρεβενών)
Κασσιώπη - Αιγινιακός (Κούλης Χρ. - Καραλής Ιω. από Σ.Δ. ΕΠΣ Ηλείας - Τίκας Δ. του Χ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Καρδίτσας)
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Ζάκυνθος (Ματαιώθηκε)
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Τύρναβος (Κιγιντζής Ε. από Σ.Δ. ΕΠΣ Θράκης - Τζαμπατζάκης Ν. - Ευθυμίου Μ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Κιλκίς)
Απόλλων Καλαμαριάς - Τηλυκράτης (Βρέσκας Γ. - Παρασίου Στ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Ημαθίας - Τζιουβάρας Θ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Κοζάνης)
Το KarditsaLive.net θα σας ενημερώνει LIVE την Κυριακή για την εξέλιξη του αγώνα της Αναγέννησης στην Κατερίνη επί του Βατανιακού αλλά και τα αποτελέσματα των άλλων αγώνων.