Επιστροφή στις αγωνιστικές υποχρεώσεις για τον Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Για την ρεβάνς της ήττας στην πρώτη αγωνιστική ετοιμάζονται οι παίκτες του Α.Ο.Κ. υποδεχόμενοι την Τετάρτη την ομάδα του Αλμυρού.
Οι παίκτες του Τάσου Γκουτζίδη επιστρέφουν όπως όλα δείχνουν την Τετάρτη στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις μετά από δύομισι εβδομάδες αγωνιστικής απραξιάς αφού οι καιρικές συνθήκες δεν επέτρεψαν την διαξαγωγή των αγώνων με Αλμυρό και Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Στον αγώνα της Τετάρτης δεν θα αγωνιστούν οι τιμωρημένοι Τσέλιος και Πάτρας και ο άτυχος της φετινής σεζόν Ταχτιντής. Ο τελευταίος εγχειρίστηκε πριν λίγες ημέρες και θα χάσει όλο το υπόλοιπο της σεζόν.
Κατά τα λοιπά το καθιερωμένο Δ.Σ. πραγματοποιήθηκε το βράδυ της Δευτέρας όπου συζητήθηκαν η αγωνιστική κατάσταση της ομάδας αλλά και το μαζεμένο πρόγραμμα που έχει τις επόμενες δύο εβδομάδες με τέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια. Πεποίθηση όλων ήταν, πως η ομάδα στη συνέχεια, θα παρουσιάσει την εικόνα πριν την διακοπή όπου έκανε ίσως και το καλύτερο παιχνίδι της χρονιάς απέναντι στον Πυργετό.
Θυμιζουμε ότι η ομάδα του Α.Ο.Κ. έχει μείνει 8 βαθμούς μακρυά από την Ελασσόνα που προπορεύεται βαθμολογικά, έχοντας όμως δύο αγώνες περισσότερους.
Νερά γέμισαν τα αποδυτήρια του Α.Ο.Κ. στο Δημοτικό Στάδιο τις τελευταίες ημέρες, που ως γνωστό στεγάζονται στην Ανατολική κερκίδα (κλειστή). Οι χιονοπτώσεις αλλά και η δυνατή βροχή επιδείνωσαν το πρόβλημα που είχει επισημανθεί από την αρχή του πρωταθλήματος στους αρμοδίους. Ωστόσο, τις προσεχείς ημέρες αναμένεται να γίνουν οι απαραίτητες εργασίες για να υπάρξει η προβλεπόμενη στεγανοποίηση.