Έτοιμη για την υπέρβαση η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Συγκρατημένη αισιοδοξία αλλά και ανυπομονησία επικρατεί στο κιτρινόμαυρο στρατόπεδο για την αναμέτρηση της Κυριακής (17:00) με τον Πλατανιά για το κύπελλο Ελλάδας.
Η ομάδα της Αναγέννησης ολοκλήρωσε χωρίς προβλήματα την προετοιμασία της για την συγκεκριμένη αναμέτρηση και με τους παίκτες να τα δίνουν όλα για να πείσουν τον προπονητή τους ότι αξίζουν μια θέση στην ενδεκάδα που θα παρατάξει στο Στάδιο. Θυμίζουμε ότι η Αναγέννηση έχει ηττηθεί στην πρώτη αναμέτρηση με 3-1 με τον Αθανασιάδη να πετυχαίνει το τέρμα που κρατά την ελπίδα για πρόκριση ανοιχτή.
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης επέλεξε για την αποστολή τους: Αναστασίου, Γεωργαντζά, Γκουγκούδη, Σάββα, Γκόλια, Τζάνη, Κουκούλη, Πάτρα, Υφαντή, Μπιτέλη, Χατζηρίζο, Φλιούκα, Αθανασιάδη, Κρανιώτη, Βενέτη, Μπουντούρη, Γεωργακόπουλο, Κοντοβά.
Η ομάδα του Πλατανιά έχει καταλύσει από το Σάββατο σε ξενοδοχείο κοντά στην Καρδίτσα με τον Άγγελο Αναστασιάδη να έχει στην αποστολή τους: Αγκιλέρα, Αναστασάκο, Αρότσα, Γιακουμάκη, Δέντσα, Δημήτρη, Κάλαϊτζιτς, Κανακούδη, Κηπουρό, Κουρτεσιώτη, Λαζαρίδη, Μαραγκουδάκη, Μαρτσάκη, Ναζλίδη, Ντόε, Ουκάρ, Παληγεώργο, Τζανή, Τσοντάκη.
Βαρύς αναμένεται να είναι ο χλοοτάπητας του Δημοτικού Σταδίου μετά την βροχή του Σαββάτου, με πολλά να κρίνονται στην δύναμη και το πάθος που θα βγάλουν οι παίκτες στον αγωνιστικό χώρο.
Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Καμπαξής Ιωάννης από τον Σ.Δ. Ευβοιας με βοηθούς τους Γκάγκα Δημ. από Σ.Δ. Λάρισας και Τζαφόλια Δημ από Σ.Δ. Ανατ. Αττικής.
Ανακοίνωση εξέδωσε η διοίκηση του ΑΣ ΤΑΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 με αφορμή τον Κυριακάτικο αγώνα:
"Η διοίκηση του ΑΣ ΤΑΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 και το ποδοσφαιρικό τμήμα προσκαλούν τον κόσμο της ομάδας μας να πάρει μέρος στην μεγάλη ποδοσφαιρική γιορτή που θα γίνει την Κυριακή το απογευμα στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας. Ο αγώνας με τον Πλατανιά για την 3η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας είναι μια ευκαιρία για την ομάδα μας να δείξει για άλλη μια φορά τη δυναμική της και να προβάλει την περιοχή σ' ολη την Ελλάδα.
Με τον αθλητικό πολιτισμό που μας διακρίνει, με το πνεύμα φιλοξενίας σε κάθε αντίπαλο αλλά και με το γνωστό Αναγεννησιώτικο πάθος θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί για την διάκριση. Σε κάθε περίπτωση το παιχνίδι αυτό είναι ενας πρώτος σταθμός που δείχνει την συνεχή πρόοδο της ομάδας μας απο την μεγάλη προσπάθεια που ξεκίνησε πέρσι στη Δ' Εθνική. Θ' ακολουθήσουν κι άλλοι σταθμοί ακόμη πιο σπουδαίοι...
ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ
Τέλος γνωστοποιούμε σ' ολο τον κόσμο πως στο παιχνίδι αυτό δεν ισχύουν οι κάρτες διαρκείας. Θα ήταν καλό οι φίλαθλοι να προσέλθουν νωρίς στο Δημοτικό Στάδιο διότι η ζήτηση των εισιτηρίων είναι μεγάλη και έτσι θα εξυπηρετηθούν καλύτερα. Καλούμε τους φιλάθλους μας να δώσουν την γνωστή και μοναδική ενέργεια που μεταδίδουν στην ομάδα με τις εκδηλώσεις τους αλλά εφιστούμε και την προσοχή τους ώστε να προστατεύσουν το σύλλογο επιδεικνύοντας την επίσης γνωστή τους στο πανελλήνιο αθλητική παιδεία τους"
ΕΚ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΕΩΣ
Με τις Κυριακάτικες αναμετρήσεις ολοκληρώνεται η γ' φάση του θεσμού. Για να δείτε όλα τα αποτελέσματα αλλά και τα ζευγάρια της επόμενης φάσης κάντε κλικ εδώ. Θυμίζουμε ότι η ομάδα που θα προκριθεί από το ζευγάρι Αναγέννησης - Πλατανιά θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό σε διπλή αναμέτρηση.