Φιλικά για Ρήγα Φεραίο, Αγιά και Αχ. Δομοκού - "Κόπηκε" ο Τηλυκράτης από την Γ' Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Φιλικό προετοιμασίας έδωσε ο Ρήγας Φεραίος στον Αλμυρό με την τοπική ομάδα με τις δύο ομάδες να μένουν στην ισοπαλία.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Αραπίτσα με την συμπλήρωση του ημιώρου και ο Ρήγας ισοφάρισε με τον Μπίκα από τα "11 βήματα" 5' πριν την ολοκλήρωση του αγώνα.
Νικητής ήταν ο Δωτιέας Αγιάς στο φιλικό με τον Βατανιακό αν και αγωνίζεται σε μικρότερη κατηγορία. Η ομάδα της Αγιάς επιβλήθηκε με 2-0 και βλέπει με αισιοδοξία την πρώτη συμμετοχή της στη Γ' Εθνική.
Σε άλλο φιλικό που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης ο Αχιλλέας Δομοκού ηττήθηκε με 0-6 από την Αναγέννηση Καρδίτσας δείχνοντας σημαντικά κενά τόσο επιθετικά όσο και αμυντικά αν και οι κιτρινόμαυροι αγωνίζονται σε επαγγελματική κατηγορία και είναι ένα σκαλί πιο πάνω σε ότι αφορά τις κατηγορίες. Περισσότερα για αυτό τον αγώνα εδώ.
Στο μεταξύ κατά μια ομάδα λιγότερη θα γίνουν οι όμιλοι της Γ' Εθνικής καθώς ο Τηλυκράτης αποβλήθηκε από την ΕΠΟ λόγω ενός μικρού χρηματικού ποσού που όφειλε και δεν τον εξόφλησε μέσα στα χρονικά όρια που απαιτούνταν. Έτσι στην κλήρωση της ερχόμενης Δευτέρας θα μπουν 92 ομάδες και θα δημιουργηθούν 4 όμιλοι των 15 ομάδων και δύο όμιλοι με 16 ομάδες.