Φιλικό ντέρμπι κιτρινόμαυρων την Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με ένα μεγάλο φιλικό κόντρα στον Άρη Θεσσαλονίκης ολοκληρώνει την Κυριακή την αγωνιστική σεζόν η Αναγέννηση που στέφθηκε με επιτυχία αφού η ομάδα κατάφερε να επιστρέψει στην Football League.
Στην αναμέτρηση που είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 18:00 έχουν προγραμματιστεί από πλευράς Αναγέννησης και τρεις βραβεύσεις σε ανθρώπους που έχουν προσφέρει στους κιτρινόμαυρους. Η πρώτη αφορά τον Κλεάνθη Βικελίδη (1916 - 1988) που φέρει και το όνομα του γηπέδου του Άρη και ο οποίος πέρασε προπονητικά από την Αναγέννηση πριν μισό αιώνα. Οι άλλες δύο βραβεύσεις αφορούν τους δημιουργούς του ύμνου της Αναγέννησης Καρδίτσας, Βασίλη Νταράλα και Δημήτρη Κατσαούνη.
Αυτό θα είναι και το τελευταίο φιλικό για την Αναγέννηση και αμέσως μετά αναμένεται να πάρουν σειρά οι ανανεώσεις και οι αποδεσμεύσεις ποδοσφαιριστών σύμφωνα με τις υποδείξεις του Σ. Θεοδοσιάδη, ο οποίος και θα πρέπει να θεωρείται σίγουρος για την θέση του προπονητή και της νέας σεζόν. Ταυτόχρονα στα διοικητικά θα τρέξει η δημιουργία της ΠΑΕ που απαιτείται για την νέα κατηγορία, ο καθορισμός του αθλητικού κέντρου που θα φιλοξενήσει την ομάδα για την προετοιμασία της καθώς και άλλα επιμέρους ζητήματα.