Γκολ και θέαμα για ένα ημίχρονο από Τρίκαλα και Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το προτελευταίο της τεστ πριν την επίσημη έναρξη του πρωταθλήματος έδωσε πριν λίγη ώρα η ομάδα της Αναγέννησης αγωνιζόμενη στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων με αντίπαλο την ομάδα του Α.Ο. Τρίκαλα.
Η Αναγέννηση πήρε πρώτη το προβάδισμα με τον αρχηγό της ομάδας τον Σωκράτη Μπουντούρη ανοίγοντας το σκορ λίγο μετά την συμπλήρωση 15 λεπτών αγώνα. Η χαρά ωστόσο για τους "κιτρινόμαυρους" κράτησε λίγο αφού ο Φ. Κεραμάς έφερε αμέσως ξανά την ισορροπία τερμάτων.
Η ιστορία επαναλήφθηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου με τον Αθανασιάδη αυτή φορά να κάνει το 1-2 αλλά τα Τρίκαλα μετά από δύο λεπτά να ισοφαρίζουν με τον Παππά σε 2-2.
Στο β' ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε, οι αλλαγές από τους δύο προπονητές ήταν πολλές και έτσι δεν είχαμε την αντίστοιχη επιθετική ευστοχία για τις δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι ωστόσο είχαν ένα δοκάρι σε κεφαλιά του Κεφαλά, και θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη.
Συνθέσεις ομάδων:
Α.Ο. Τρίκαλα (Βέκιος): Ζαφείρης, Πολυζόπουλος, Ευθυμίου, Ανδρέου, Γκόλιας, Κεφαλάς, Κεραμάς, Δ. Τεντολούρης, Παππάς, Α. Τεντολούρης, Καραϊσκος. Έπαιξαν και οι Τζαβάρας, Τασσιόπουλος, Δ. Νάκου και Μηνάς.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος (46’ Αναστασίου), Σάββας (46’ Νταντάμης), Γκουγκούδης, Πάτρας, Κουκούλης (Βενέτης), Ρόβας (65’ Γεωργακόπουλος), Χατζηρίζος, Μπουντούρης, Μυργιώτης (46’ Κρανιώτης), Αθανάσιαδης (65’ Φλιούκας).
Ο Σάκης Θεοδοσιάδης για ένα ακόμα αγώνα είχε τη δυνατότητα να διαπιστώσει την αγωνιστική κατάσταση της ομάδας και πριν την πρεμιέρα στον Τύρναβο με την τοπική ομάδα. Από πλευράς διοίκησης γίνονται επαφές με συλλόγους από την Super League ώστε το επόμενο Σαββατοκύριακο να δοθεί ο τελευταίος φιλικός αγώνας στην Καρδίτσα εκμεταλλευόμενοι και την διακοπή του πρωταθλήματος στην μεγάλη κατηγορία λόγω των υποχρεώσεων των Εθνικών ομάδων.