Η ώρα του χειροκροτήματος για την Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Σε κιτρινόμαυρους ρυθμούς κινείται η Καρδίτσα που το απόγευμα της Κυριακής γιορτάζει και επίσημα την άνοδο της Αναγέννησης στην Football League ενώ ανοιχτός παραμένει ακόμα και ο στόχος της κατάκτησης του πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Σάκη Θεοδοσιάδη υποδέχεται την Κασσιώπη που προπορεύται με ένα βαθμό, όπως και η Καλαμαριά που αγωνίζεται με τον Βατανιακό, που "καίγεται" με την σειρά του για βαθμούς ώστε να προλάβει το 5ο εισιτήριο ανόδου.
Η διοίκηση της Αναγέννησης ετοιμάζει μια μεγάλη γιορτή για την συγκεκριμένη αναμέτρηση που ανεξαρτήτου αποτελέσματος θα επαναφέρει την ομάδα εκεί που βρισκόταν πριν δύο χρόνια. Πολύς κόσμος αναμένεται να βρεθεί στο Δημοτικό Στάδιο της Καρδίτσας καθώς η συγκυρία του Πάσχα, ο καλός καιρός, η κρισιμότητα σε ότι αφορά την 1η θέση αλλά και το κάλεσμα σε μαθητές σχολείων να δουν και να χειροκροτήσουν από κοντά την Αναγέννηση είναι ικανά να δημιουργήσουν ...sold out.
Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν πέραν του Υφαντή ενώ από τους φιλοξενούμενους θα απουσιάσει ο Πετρόγιαννης που είναι τιμωρημένος. Να θυμίσουμε ότι στον αγώνα του α' γύρου η Κασσιώπη επικράτησε με 3-0 που αποτελεί και την πιο βαριά ήττα για την Αναγέννηση σε αγώνα πρωταθλήματος τα τελευταία δύο χρόνια.
Οι "Φαίακες" επέλεξαν τον γειτονικό νομό για την διαμονή τους το βράδυ του Σαββάτου και μένει να δούμε από τη νέα σεζόν αν θα αποκτήσουν και μόνιμη στέγη στην πόλη των Τρικάλων.
Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής και οι διαιτητές:
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Δόξα Κρανούλας 0-3 (α.α.)
Οδυσσέας Κορδελιού - Αιγινιακός (Κρητικός Δ. - Κόκκαλης Ευ. Τσιγγινές Χρ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Θεσσαλίας)
Αναγέννηση Καρδίτσας - Κασσιώπη (Μολιχιτούδης Στ. - Νατσιόπουλος Δ. - Κατσικογιάννης Κ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Μακεδονίας)
Ζάκυνθος - Εθνικός Σιδηροκάστρου 16:00 (Κουλης Χρ. - Παπαδόπουλος Αθ. - Καραλής Ι. από Σ.Δ. ΕΠΣ Ηλείας)
Βατανιακός - Απόλλων Καλαμαριάς (Κουμπαράκης Στ. - Μανάκης Γ. (Σ.Δ. ΕΠΣ Θράκης) - Παπαδημητρίου Δ. από Σ.Δ. Ηπείρου)
Τηλυκράτης - Τύρναβος (Τόμπρος Κ. - Αυθινος Αν. Βλάσσης Θ. από Σ.Δ. ΕΠΣ Κέρκυρας)