Καυστική ανακοίνωση του ΤΑΠ Αναγέννηση που καλεί τον Δήμαρχο σε παραίτηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
“Μετά από έκτακτη συνεδρίασή του το διοικητικό συμβούλιο του TAΠ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 1904 έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις:
1. Καταγγέλλουμε με τον πλέον κατηγορηματικό τρόπο σ’ όλο το φίλαθλο και όχι μόνο κοινό της Καρδίτσας την απαράδεκτη στάση του Δημάρχου Καρδίτσας κ. Κώστα Παπαλού ο οποίος κατάργησε χθες ΔΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ κατά τρόπο απίστευτο και απαράδεκτο την δημοκρατική απόφαση ενός οργάνου και συγκεκριμένα του ΔΟΠΑΚ.
Εξέθεσε με τον χειρότερο τρόπο τον πρόεδρο κ. Ζορμπά και τα μέλη που ομόφωνα αποφάσισαν την Παρασκευή να κλείσει το Δημοτικό Στάδιο για να προστατευτεί ο προβληματικός χλοοτάπητας.
Τόσο ο πρόεδρος του ΔΟΠΑΚ κ. Ζορμπάς όσο και τα μέλη που συγκροτούν τη διοίκηση θα πρέπει σήμερα κιόλας από ευθιξία να καταγγείλουν την κατάπτυστη αυτή απόφαση του Δημάρχου και να παραιτηθούν. Αν δεν το κάνουν για μας θα έχουν την ίδια ευθύνη.
2. Καταγγέλλουμε τον Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Κώστα Παπαλό ως ΑΝΕΠΑΡΚΗ να διαχειριστεί σοβαρά ζητήματα στην πόλη μας και ζητάμε ως πολίτες της Καρδίτσας την ΑΜΕΣΗ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ του από το αξίωμα του Δημάρχου.
Δεν κατάφερε σ’ απλό θέμα να ανταποκριθεί στο ρόλο του. Σ’ ένα θέμα που αντιμετωπίζονταν με τους κανόνες της απλής λογικής αποδείχθηκε ΑΝΙΚΑΝΟΣ όχι απλά να το διαχειριστεί αλλά ακόμη και να το παρακολουθήσει!
Αν για ένα τόσο απλό θέμα αποδείχθηκε ανεπαρκής, πόσο επικίνδυνη μπορεί ν’ αποβεί η ανεπάρκειά του για περίπλοκά και καθοριστικά ζητήματα της Καρδίτσας που απαιτούν γενναιότητα και τολμηρές αποφάσεις;
3. Ενημερώνουμε τον φίλαθλο κόσμο της ομάδας μας αλλά και όλους τους Καρδιτσιώτες ότι αύριο το πρωί και σε συνέχεια του εξώδικου που αποστείλαμε την Παρασκευή, θα υποβάλουμε ΜΗΝΥΣΗ στο Δήμαρχο Καρδίτσας κ. Παπαλό και κατά παντός υπευθύνου για την ζημιά που προκάλεσαν χθες με την απόφαση τους στο χλοοτάπητα του Σταδίου και στην ομάδα μας.
Δηλώνουμε προς πάσα κατεύθυνση πως για την ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ο συγκεκριμένος Δήμαρχος είναι ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ και δεν θέλουμε καμία μα καμία επαφή για όσο θα παραμείνει στη θητεία του.
Έχει πάρει ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΕΤΑΚΛΗΤΑ διαζύγιο με το σύλλογό μας.
4. Συγχαίρουμε όλο το υπαλληλικό προσωπικό του Δημοτικού Σταδίου για την υπερπροσπάθειά τους να κρατήσουν τον χλοοτάπητα σε ανεκτά επίπεδα η οποία δυστυχώς διακυβεύεται από τις αποφάσεις ενός ΑΝΕΠΑΡΚΟΥΣ Δημάρχου.
Εκφράζουμε τη συμπαράστασή ΜΑΣ που είναι αναγκασμένοι να συνεργάζονται μ’ έναν τέτοιο άνθρωπο.
5. Τέλος δηλώνουμε κατηγορηματικά προς πάσα κατεύθυνση πως η διοίκηση της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ομόφωνα αποφάσισε πως θα συνεχίσει ενωμένη και ως γροθιά με τους χιλιάδες φίλους της ομάδας τον αγώνα της. Αυτόν τον αγώνα θα τον κάνουμε όλοι μαζί χωρίς όπως διαχρονικά συμβαίνει και όπως πράττουν άλλα ΘΛΙΒΕΡΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ, να εκλιπαρούμε για τη βοήθεια και ψάχνοντας «ΜΕΣΟΝ» στα κέντρα αποφάσεων!
Όποιος τολμήσει να μπει εμπόδιο στον τίμιο αγώνα που κάνουμε κι όποιος ύπουλα και με τακτικές που παραπέμπουν σε σκοτεινές εποχές επιχειρήσει να αποδημήσει την προσπάθεια της ομάδας θα γκρεμοτσακιστεί!
Καλούμε τέλος όλους τους φίλους της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ να γεμίσουν σήμερα (σ.σ. Κυριακή) το γήπεδο στο παιχνίδι με τον Οδυσσέα Κορδελιού και να πάρουν μέρος σε μια ακόμη μεγάλη ποδοσφαιρική γιορτή που ξέρει να κάνει ΜΟΝΟΝ η ομάδα μας!”
Εκ της διοικήσεως