Κερασάκι στην τούρτα των μεταγραφών για την Αναγέννηση ο Χρ. Ζάρρας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Άλλη μια μεταγραφή ολοκλήρωσε το απόγευμα της Τρίτης, και την ύστατη ώρα, η ομάδα της Αναγέννησης Καρδίτσας από τον "συμπολίτη" Ταυρωπό.
Πρόκειται ίσως για την καλύτερη μεταγραφή της περιόδου του Ιανουαρίου, αφού ενσωμάτωσε στο έμψυχο δυναμικό της ομάδας τον Χρήστο Ζάρρα που διακρίθηκε ιδιαίτερα με την φανέλα του Ταυρωπού τον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος. Ο 23χρονος παίκτης αγωνίζεται ως μεσοεπιθετικός και αναμένται να βρει άμεσα θέση στην 11αδα της Αναγέννησης.
Αυτή ήταν η δεύτερη προσθήκη παίκτη από την ομάδα του Ταυρωπού για την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου μετά την προσθήκη του Νίκου Ντόβα. Θυμίζουμε ότι συνολικά έξι παίκτες προστέθηκαν στο ρόστερ της ομάδας καθώς προηγήθηκαν και οι :Πέτρου, Φωτιάδης, Κοσμίδης και Φαλάγγας προερχόμενοι από ομάδες που αγωνιζόταν σε επαγγελματικά πρωταθλήματα της χώρας.
Η διοίκηση της ομάδας έτσι έκανε πράξη και ίσως και με το παραπάνω την ενδυνάμωση της ομάδας εν όψει του β' γύρου που αναμένεται με πολύ μεγάλο ενδιαφέρον ειδικά σε ότι αφορά την κατάκτηση της πρώτης θέσης της βαθμολογίας.