Κληρώνει για Αναγέννηση την ερχόμενη Τρίτη Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Την ερχόμενη Τρίτη 2 Οκτωβρίου το μεσημέρι θα διεξαχθεί η κλήρωση του νέου πρωταθλήματος της Football League 2 στο οποίο και μετέχει η ομάδα της Αναγέννησης.
Αναλυτικά η σχετική ανακοίνωση της Football League:
«Την Τρίτη 02 Οκτωβρίου 2012 και ώρα 13.30, στα γραφεία της Ένωσης (Θεμιστοκλέους 42, 4ος όροφος), θα διεξαχθεί η κλήρωση του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ (1ου και 2ου Ομίλου) της FOOTBALL LEAGUE 2».
Στο Βόρειο όμιλο θα βρεθούν συνολικά 12 ομάδες σε ένα αγωνιστικό πρόγραμμα 22 αγωνιστικών. Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ομάδων θα ξεκινήσουν πιθανότατα στις 14 Οκτωβρίου όσο για το ποιοι θα ανέβουν και ποιοι θα υποβιστούν (και που) τα πάντα είναι ρευστά....
Αναλυτικά οι ομάδες που θα μπουν στην κλήρωση:
Αιγινιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας
Απόλλων Καλαμαριάς
Βατανιακός
Δόξα Κρανούλας
Σιδηρόκαστρο
Ζάκυνθος
Κασσιώπη
Κορδελιό
Τσαριτσάνη
Τηλυκράτης
Τύρναβος