Κόλλησαν στο Χ στο Μουζάκι Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Με λασπομαχία ολοκληρώθηκε πριν λίγη ώρα ο εξ αναβολής αγώνας της 12ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Δ Εθνικής ανάμεσα στην Α.Ε. Μουζακίου και τον Αγρότη Λιανοκλαδίου.
Σε ένα πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, λόγω των χιονοπτώσεων των προηγούμενων ημερών αλλά και της βροχόπτωσης που υπήρχε από το πρωί ο πρώτος που θα πετύχαινε το γκολ θα αποκτούσε σημαντικό προβάδισμα ως προς την νίκη. Το πολυπόθητο γκολ όμως δεν ήρθε ποτέ για τις δύο ομάδες που έφυγαν τελικά με τον βαθμό της ισοπαλίας.
Η Α.Ε. Μουζακίου διαμαρτύρεται για μια φάση στο 83' για τράβηγμα στον Κανιούρα μέσα στην περιοχή, ωστόσο ο διαιτητής υπέδειξε επιθετικό φάουλ στον επιθετικό της ΑΕΜ και παράλληλα τον "κιτρίνησε".
Λίγες οι καλές στιγμές για τις δύο ομάδες που λόγω της κατάστασης του αγωνιστικού χώρου αλλά και της αγωνιστικής απραξίας, ειδικά για τους γηπεδούχους, δεν μπόρεσαν να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις στις εστίες των δύο τερματοφυλάκων. Μπουγιώτας για τους φιλοξενούμενους και Κεχαγιάς για την ΑΕΜ στο β' ημίχρονο ωστόσο θα μπορούσαν να πετύχουν το γκολ.
Συνθέσεις ομάδων:
Α.Ε. Μουζακίου (Π. Ταμπάκος) :Σαπουνάκης, Ευθυμίου, Καραμήτσος, Κεχαγιάς, Μιαρίτης Γιάννης, Μουρκάκης, Ποζιός, Ρόμπος, Σίμος, Τζάνης και Φλιούκας.
Αγρότης Λιανοκλαδίου (Μ. Ζαχαρόπουλος) :Τσάμης, Γκούρλιας, Ζήσιμος, Καββαδίας, Καλαμάτας, Κουτσούκος, Μαδούρας, Μπουγιώτας, Μπομπότας, Σπυριδάκης, Στυλιανός
*Με καθυστέρηση 10 λεπτών ξεκίνησε ο αγώνας στο Μουζάκι καθώς η αποστολή του Αγρότη Λιανοκλαδίου είχε ένα μικρό τροχαίο ατύχημα κατά την στιγμή της επιβίβασης των ποδοσφαιριστών στο λεοφωρείο όταν Ι.Χ. έπεσε πάνω στο πίσω μέρος του λεοφωρείου με αποτέλεσμα να προκληθούν υλικές ζημιές στα δύο οχήματα και να πρέπει να καταγραφεί το περιστατικό από την τροχαία.