Με ισοπαλία ξεκίνησε η Αναγέννηση Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Πρεμιέρα στην Football League 2 με ισοπαλία για την Αναγέννηση Καρδίτσας που αγωνίστηκε στην έδρα του Τυρνάβου.
Σε ένα μάλλον μέτριο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες αγωνίστηκαν σφικτά, προσέχοντας την άμυνα και έτσι το 0-0 ήρθε φυσικό επακόλουθο. Η πρώτη καλή στιγμή χάθηκε από τον Μπουντούρη μόλι στος 2' όταν επιχείρησε ψιλοκρεμαστό σουτ που πέρασε λίγο άουτ. Ανταπέδωσαν οι γηεπδούχοι με τον Μπόντε και τον Μπουσινάκη και στο 4' και το 12' με τον Παπαδόπουλο στην πρώτη περίπτωση να δηλώνει παρών. Ο Γκόλιας είχε ένα δυνατό μακρινό σουτ στο 23' που πέρασε λίγο άουτ ενώ λίγο αργότερα ο Τύρναβος είχε μια καλή προσπάθεια για γκολ με τον Τσούκαλο.
Με την έναρξη του β' ημιχρόνου (47') ο Ρόβας με μια προσωπική προσπάθεια που κατέληξε με εύστοχο πλασέ, έβαλε μπροστά την ομάδα του και έπειτα από κλέψιμο του ίδιου. Η Αναγέννηση ωστόσο κράτησε για λίγο το προβάδισμα καθώς στο 52' έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μπουσινάκη ο Πολύζος έπιασε μόνος αφύλακτος κεφαλιά και έκανε το 1-1. Ο Μπουσινάκης είχε ακόμα δύο καλές στιγμές αμέσως μετάστο 59' (στο πάνω μέρος του δοκαριού μετά το διώξιμο του Παπαδόπουλου) και το 63' με τον Παπαδόπουλο πάλι να είναι εκεί. Αθανασιάδης και Μπουντούρης εν συνεχεία για την Αναγέννηση απείλησαν με τον πρώτο να πιάνει δυνατό σουτ που πέρασε λίγο άουτ και τον αρχηγό να βρίσκει τον Γούπο. Ο Διβανές στη συνέχεια για τους γηπεδούχους είχε μια προβολή από κοντά που μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος για να φθάσουμε στο 92' με τον Γκόλια της Αναγέννησης να πιάνει κεφαλιά που πέρασε λίγο άουτ.
Πολύ ικανοποιημένη από την φιλοξενία του Τυρνάβου η Αναγέννηση που είχε πολλούς φίλους στο πλευρό της. Καλό σε γενικές το αποτέλεσμα για την Αναγέννηση που είχε απέναντί της μία καλά δουλεμένη ομάδα.
Συνθέσεις ομάδων:
Αναγέννηση Καρδίτσας (Θεοδοσιάδης): Παπαδόπουλος, Σάββας (Τζάνης), Γκουγκούδης, Πάτρας, Κουκούλης (Κρανιώτης), Γκόλιας, Ρόβας, Χατζηρίζος, Μπουντούρης, Μυργιώτης (Φλιούκας), Αθανασιάδης.
Τύρναβος (Μπεριτζάς): Γούπος, Αθανασούλης, Τζιώλης (Ρόκκα), Νόνης, Πολύζος, Αντωνόπουλος, Διβανές, Κυπτίου, Μπουσινάκης, Τσούκαλος (Κακαβίτσης), Μπόντε (Μεζίνι).
Τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής:
Τύρναβος - Αναγέννηση Καρδίτσας 1-1
Βατανιακός - Δόξα Κρανούλας 1-1
Αιγινιακός - Ζάκυνθος 5-1
Κασσιώπη - Απόλλων Καλαμαριάς 0-1
Οδυσσέας Κορδελιού - Τηλυκράτης 3-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου - Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-0
Στο Δημοτικό Στάδιο αγωνίζεται την 2η αγωνιστική η ομάδα της Αναγέννησης υποδεχόμενη τον Οδυσσέα Κορδελιού. Ενδιάμεσα βέβαια την Τετάρτη στις 14:30 θα αγωνιστεί με τον Ηρακλή Ψαχνών για την α' φάση του κυπέλλου Ελλάδας.
Το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:
Δόξα Κρανούλας - Εθνικός Σιδηροκάστρου
Τηλυκράτης - Ζάκυνθος
Απόλλων Καλαμαριάς - Τύρναβος
Οικονόμος Τσαριτσάνης - Αιγινιακός
Κασσιώπη - Βατανιακός
Αναγέννηση Καρδίτσας - Οδυσσέας Κορδελιού