Με νίκη πέρασε από το Προάστιο ο Α.Ο.Κ. Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Γ΄Εθνική
- Εκτύπωση
Το πρώτο του φιλικό έδωσε το απόγευμα του Σαββάτου στο Προάστιο κόντρα στα Σέλλανα ο Α.Ο.Κ. κερδίζοντας με 1-2.
Οι παίκτες του Β. Καραγιάννη μετά από περίπου τρεις εβδομάδες προετοιμασίας έδωσαν ένα φιλικό απέναντι σε αντίπαλο που φιλοδοξεί να πρωταγωνιστήσει τη φετινή σεζόν στην Α' ΕΠΣ Καρδίτσας.
Το σκορ άνοιξε ο Παπαευαγγέλου για τους κυανόλευκους στο 7' και έπειτα από πάσα του Τσιρογιάννη όμως οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 15' με εύστοχο πέναλτι του Κλιάφα. Η ισοπαλία διατηρήθηκε στο πρώτο ημίχρονο αλλά και στο δεύτερο λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή της αναμέτρησης όπου ο Τζουβάρας έκανε το 1-2 και έπειτα από σέντρα του Βασιλόπουλου.
Αρκετές ευκαιρίες για τον Α.Ο.Κ. να πετύχει και άλλο γκολ, δύο σημαντικές για τα Σέλλανα που είδαν Τσίλια και Παπαευαγγέλου να πλησιάζουν την ανατροπή στο σκορ.
Συνθέσεις ομάδων:
Σέλλανα: Καμηνιώτης, Μιχάλης, Τσίντζας, Μπούσδρας, Τζιλός, Κλιάφας, Παπαευαγγέλου, Παπαδόπουλος, Τσίλιας, Σακκάς, Ακρίβος. Αλλαγές πέρασαν οι: Μπαλτάς, Αντίοχος, Κωστάμης, Λέμπας, Νταλούμης, Κουκορίκος, Μπεκιάρης, Κοντός, Καμηνιώτης, Κλιάφας Σ.
Α.Ο.Κ.: Τάτσιος, Καραγιώργος, Πουρνάρας, Κούρκουλας, Κωνσταντινίδης, Τσέλιος, Παππάς, Κανιούρας, Τσιρογιάννης, Παπαευαγγέλου και Παπαδόπουλος. Έπαιξαν επίσης ως αλλαγή οι: Αμίλης, Νάκου, Βασιλόπουλος, Καβαλάρης, Τριανταφύλλου, Αναγνώστου, Μεσιακάρης, Τζουβάρας, Διπλάρης, Κωτούλας και Νάκου.